Jump to content

ściągnięcie przez Wujka


medard

Recommended Posts

Cześć !

Mój wujek wyjechał do Stanów dawno temu. Jest obecnie obywatelem USA. Jak może mnie ściągnąć do Ameryki. Jest coś takiego jak sponsorowanie, tylko nie wiem dokladnie.

_________________

" Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju. "

Pozdr

To dobre,

" Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju. "

Tylko w tym momencie o którym kraju piszesz??

Tym, czy tamtym.

Tym który chcesz od siebie uwolnić, czy tym który chcesz soba obciążyć?

:D

Ech, ludzie rózne dziwne rzeczy piszą.

:D Powodzenia w jak naszybszym spotkaniu z wujkiem. :!:

Link to comment
Share on other sites

Prawo imigracyjne dzieli członków rodziny uprawnionych do ubiegania się o wizę imigracyjną na 2 grupy: najbliższych krewnych i tzw. grupę preferencyjną. Nie istnieją żadne górne ograniczenia ilościowe w wydawaniu wiz dla pierwszej grupy. Jednocześnie istnieje roczny limit wszystkich rodzinnych wiz imigracyjnych i wynosi on 480000. Grupa preferencyjna może zatem, wbrew polskiemu znaczeniu tego słowa, otrzymać tylko te wizy, których nie wykorzystali najbliżsi krewni, nie mniej jednak niż 226000 rocznie. Grupa preferencyjna dzieli się jeszcze na cztery kategorie, które podlegają różnym ograniczeniom w zakresie ilości wydanych rocznie wiz.

Pierwsza kategoria preferencyjna: nie pozostający w związku małżeńskim synowie i córki obywateli USA, a także ich dzieci.

Druga kategoria preferencyjna: małżonkowie, dzieci oraz nie pozostający w związku małżeńskim synowie i córki stałych rezydentów USA.

Trzecia kategoria preferencyjna: pozostający w związku małżeńskim synowie i córki obywateli USA, a także ich małżonkowie i dzieci.

Czwarta kategoria preferencyjna: Bracia i siostry obywatela USA, który ukończył 21 lat, a także ich małżonkowie i dzieci.

Czyli ty prawdopodobnie podlegalbys pod 4 kategorie.

Link to comment
Share on other sites

On zna znaczenie tych slow i wie od kogo pochodza.

Tylko ty sie zastanow jak ten cytat wspolgra z trescia twojej wiadomosci.

Co dosponsorowania jezeli to jest wujek w rozumieniu ze to brat twojego ojca lub matki ( a nie jakis po prostu kuzyn), to jak ktos napisal moze sponsorowac twojego rodzic. Jezeli cala procedura zakonczyla sie pomyslnie to twoj ojciec/mama moze otrzymac wizy imigracyjne a w nastepstwie zielone karty razeem ze swoim wspolmalzonkiem i dziecmi ( warunek max wiek 21 lat i stanu wolnego). Tyle ze dla ostatnie, 4 grupy ktualnie czas oczekiwania to okolo 12 lat. Tak wiec jezeli masz teraz wiecej niz 10 lat to nie masz na co liczyc. Chyba ze jezeli rodzice orztmali by zielone karty mogli by wtedy sponsorowac ciebie, tyle ze znowu spadasz do niskiej grupy. I cala procedura zajelaby minimum z 15 lat, moze nawet 30. BO czasy oczekiwania jak narazie sie tylko wydluzaja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...