Skocz do zawartości
ignas

Przedłużanie wizy B2 w innej ambasadzie

Recommended Posts

Mamy z żoną wizę B1/B2 uzyskaną w ambasadzie USA w Londynie w 2008 roku. Już nie maszkam w Anglii, tylko w Polsce i moją najbliższą amabasadą USA jest ta w Warszawie. Wiza zaraz się kończy i chciałem ją przedłużyć na uproszczonych zasadach (bez wizyty w ambasadzie). I generalnie wszystko ok bo wg http://www.ustraveldocs.com spełniam wszystkie warunki, ale wg tego artykułu https://www.interameryka.com/2017/02/wiza-do-usa-zmiana-w-przepisach/  a dokładnie tego fragmentu " Osoba przedłużająca wizę musi wciąż mieszkać w rejonie obsługiwanym przez ten sam konsulat przez który otrzymała poprzednią (wygasającą) wizę. " nie mogę. I teraz pytanie czy to jest jakaś nadinterpretacja i czy czegoś na ustraveldocs'ach nie dopisano?

I pytanie dodatkowe :). Przy okazji przedłużania myślę o wyrobieniu wizy dla dzieci, robić to "grupowo" wnioskiem czy najpierw przedłużyć nasze wizy a potem wystąpić o wizy dla dzieci?

Z góry dzięki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj przedłużyć dla siebie najpierw. Jeśli spełniasz wszystkie warunki, to nie będziesz musiał jechać do ambasady. Jeśli będą mieli jakieś wątpliwości (jak te, które podnosi strona, którą cytujesz - jeśli faktycznie jest to problem), to najwyżej wezwą Cię na rozmowę i już.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak to napisała koleżanka wyżej. 

Ogsrnij sobie najpsirw wizę dla siebie a później dla dziecka bo to już jest tylko formalność 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×