Jump to content

Przedłużanie wizy B2 w innej ambasadzie


Recommended Posts

Mamy z żoną wizę B1/B2 uzyskaną w ambasadzie USA w Londynie w 2008 roku. Już nie maszkam w Anglii, tylko w Polsce i moją najbliższą amabasadą USA jest ta w Warszawie. Wiza zaraz się kończy i chciałem ją przedłużyć na uproszczonych zasadach (bez wizyty w ambasadzie). I generalnie wszystko ok bo wg http://www.ustraveldocs.com spełniam wszystkie warunki, ale wg tego artykułu https://www.interameryka.com/2017/02/wiza-do-usa-zmiana-w-przepisach/  a dokładnie tego fragmentu " Osoba przedłużająca wizę musi wciąż mieszkać w rejonie obsługiwanym przez ten sam konsulat przez który otrzymała poprzednią (wygasającą) wizę. " nie mogę. I teraz pytanie czy to jest jakaś nadinterpretacja i czy czegoś na ustraveldocs'ach nie dopisano?

I pytanie dodatkowe :). Przy okazji przedłużania myślę o wyrobieniu wizy dla dzieci, robić to "grupowo" wnioskiem czy najpierw przedłużyć nasze wizy a potem wystąpić o wizy dla dzieci?

Z góry dzięki. 

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj przedłużyć dla siebie najpierw. Jeśli spełniasz wszystkie warunki, to nie będziesz musiał jechać do ambasady. Jeśli będą mieli jakieś wątpliwości (jak te, które podnosi strona, którą cytujesz - jeśli faktycznie jest to problem), to najwyżej wezwą Cię na rozmowę i już.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...