Skocz do zawartości

czy absolwent ma mniejsze szanse na udany Internship (CEP)


Rekomendowane odpowiedzi

witam, cce wyjechac na CEPa czyli w sumie to Internship o innej nazwie z almaturu, ale nie wiem czy wziac dziekanke , bo jestem na 5, roku, czy tez skoncyc studia przed wyjazdem, czy konsul bedzie mial zarzuty do mnie i to moze byc przyczyna odmowy uzyskania wuzy J1???

CZY DOSTAL KTOS WIZE J1 BEDĄC JUZ ABSOLWENTEM I KONSUL O TYM WIEDZIAŁ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem od początku wypełniałas dokuemnty ze sie bronisz 15 czerwca więc konsul o tym wie? :> zapamiętaj pytania. Mam jednak wiadomości od biutra btc, które powiedziało mi, ze nie ma to takiego znaczena i ludzie dostaja wizy, w koncu absolwent to chciany imigrant, ja tam wroce raczej do polski a z praktyk bardzo bym chcial skorzystac, mylem na WAT rok temu, Powodzenia na rozmowie trzymam kciuki!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dostalam vise!!! Rozmowa byla po polsku konsul spytal najpierw czy jade 1 raz do usa ja ze nie, ze 4 i wczesniej bylam 3 razy na w&T pozniej gdzie bede pracowac i co robic co bylo dziwne poprosil o zaproszenie!!! odpowiedzialam ze nie jade przeciez w celach towarzyskich ani turstycznych i pokazal mu tylko list od pracodawcy w ktorym bylo ze pracowalam u nich na w&t i ze chca mnie na internshipa pokrecil nosem ale nic nie powiedzial. zapytal czy jeszcze studiuje (bo we wnisku 156 w punkcie o obecna prace lub szkole wpisalam uczelnie i zaraz w nastepnym punkcie absolwentka) ja ze nie ze jestem absolwentka i tyle, powiedzial dostala pani woze milego pobytu w usa! trwalo to kilka sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz wpis :

is not subject tp section 212(e) two year rule does not apply???

To co ja potrzebuje oprócz Training planu od pracodawcy? co ma być w tym zaproszeniu od niego?

Czyli wniosek z tego wszystkiego jest prosty, że nie ma co sie bać niepotrzebnie tylko bornic sie i jechac na praktyki obroniony? Czy znasz kogoś kto nie dostał wizy na praktyki z powod€ że był obroniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze na ten program i vize nie trzeba zaproszen!!! ja mialam taki list bo byly pracodawca i ten z internshipa to ten sam wiec napisal list do paperow dla chi ze pracowalam u nich w wakacje i chcamnie na praktyki.

osobiscie mysle ze z obrona czy bez szanse sa takie same akurat to nie ma wplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez zawsze niby ambasada patrzy na człowieka czy może jakoś udokumentoać fakt, że coś go trzyma w tym kraju, czy przypadkiem nie chce emigrowac itp. idąc tym ropem wydaje sie, że obrona a raczej jej brak jest mocnym argumentem przemawiającym za tym, ze coś mnie tu trzyma, ale z drugiej strony chyba absolwent jest kims więcej niż student. No nic bronię się i tyle:) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...