Skocz do zawartości

Komórki w USA


arzena84

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam pytanko, czy w USA są telefony na takiej samej zasadzie jak w Polsce czyli :mam tekefon i karte SIM :D ,czyli żeby wykonać połączemie musze miec karte sim, bardzo prosze o odpowiedz, bo dowiedzialam sie że w usa nie ma kart sim, jestem bardzo ciekawa czy to prawda. Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze jest tez tak jak w Polsce, czyli telefon + karta sim. W NYC glowni operatorzy teleofni komorkowej to:

- Verizon Wireless

- Sprint (kupil niedawno Nextela)

- Nextel (merge z Sprintem)

- Cingular (kupil AT&T i teraz jest pod szyldem Cingular wszystko)

- T-Mobile (kupil m.in Voicestream i pare innych operatorow)

oraz kupa operatorow wirtualnych, ktorzy korzystaja raczej z nadajnikow tych prowiderow.

Tylko Cingular i T-Mobile dzialaja w systemie GSM i telefony tych sieci dzialaja w systemach GSM 1900 lub/i GSM850. Oczywiscie sa telefony 3 lub 4 zakresowe, bo wszystkie napewno sa 2 zakresowe (850 i 1900), a te 3 lub 4 zakresowe sa dla osob podrozujacych do innych czescia swiata. Mozna kupic karte sim prepaid i wlozyc ja do naszego telefonu GSM z Polski (jesli zdjelismy sim lock i ten telefon dziala w systemie GSM 850 i/lub GSM 1900). Oczywiscie nie ma co kupowac takiego startera, bo jest on raczej drogi. Ja polecam kupic telefon na karte w Cingular, bo nie dosc, ze bardzo tanio (30$) dostajemy telefon GSM, karte prepaid Cingulara oraz 10$ na rozmowy - wg oferty z http://onlinestorez.cingular.com/cell-phon...ryId=2283000007

Mozna rowniez karty sim kupic na eBay. Nie wiem ile kosztuja same startery w Cingular czy T-mobile, ale podejrzewam, ze drozej niz ten telefon za 30$, bo dealer chcial mi sprzedac za 50$ karte sim z T-mobile, a nawet 3 dealerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
....... czy w USA są telefony na takiej samej zasadzie jak w Polsce........
Oj te "dealery"...... :!:

Telefon komórkowy znany w USA jako 'mobile phone' lub 'cellular phone',

na przyciskach działa tak samo, ale na opłatach to już NIE.

Jeżeli masz "kontrakt", to dostajesz duuużą ilość minut "bezpłatnych" :!:

Jeżeli masz telefon "PREPAID" , to już nie jest tak tanio :!: :!: :!:

W USA za rozmowę przez telefon "komórkowy" płacisz zarówno wtedy , gdy Ty telefonisz jak i , gdy odbierasz rozmowę :!: (o czym większość osób zapomina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...