Skocz do zawartości

Czy warto placic firmie za znalezienie pracy i noclegu


legia

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem, dojrzalem do decyzji o wyjezdzie do USA. Troche mi to zajelo, ale w tym czasie zdazylem chociaz skonczyc studia...

Mam 33 lata, zone, dzieci, prace, dom... pelno dlugow zero perspektyw i "niechec" do kraju...

Znalazlem firme (jedna z wielu) ktora zajmuje sie organizowaniem pobytu w USA na wizie F1 - znajduje prace (sprzatanie domow) i zalatwia tanie(?) noclegi (szkola niekonieczna - mozna to ponoc obejsc)

Czy warto zaufac takiej firmie? (koszt takiej uslugi to ok 5 - 6 tys. zl)

Gdzie lepiej zaczynac "kariere" w USA - wschod (N.Y.) czy lepiej zachod - (California).

Czy 2-3 tys $ na m-c to przyzwoita stawka (napisano "wysokoplatne" zajecia...)

Z gory dziekuje za wskazowki,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy 2-3 tys $ na m-c to przyzwoita stawka (napisano "wysokoplatne" zajecia...)

W Kalifornii wyglada to tak:

- upfront: samochod - min. $2,000, jak kupisz tanszy to bedziesz ladowal fortune w naprawy

- upfront: meble - anything between $100 and ...

- miesiecznie za wynajem mieszkania placisz od $700 do... Za $700 wynajmiesz pokoj w mieszkaniu z innymi ludzmi (mowie o kosztach w wiekszych aglomeracjach na west coast - LA, SF, SD etc)

- miesiecznie podstawowe ubezpieczenie medyczne - c.a. $100

- miesiecznie koszt utrzymania samochodu to: ubezpieczenie - c.a. $120, benzyna - zalezy ile przejedziesz - 1,000 mil to koszt okolo $150 (zalezy od auta, silnika etc); drobne naprawy, srednio jak patrze sobie na wydatki to wychodzi mi okolo $25 (wymiana oleju, wymiana zarowki etc etc etc)

- miesiecznie koszty jedzenia - anything between $200 and....

- miesiecznie komorka - anything between $30 and...

Z tego jak widac, placa $2,000 miesiecznie brutto to dosc malo; placa $3,000 wydaje sie byc przyzwoita suma na utrzymanie. Wazne - kalkulacja powyzsza dotyczy pojedynczej osoby, w przypadku rodziny dochodza koszty przedszkola / ubezpieczenia dla dzieci i tak dalej i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem firme (jedna z wielu) ktora zajmuje sie organizowaniem pobytu w USA na wizie F1 - znajduje prace (sprzatanie domow) i zalatwia tanie(?) noclegi (szkola niekonieczna - mozna to ponoc obejsc)

Czy warto zaufac takiej firmie? (koszt takiej uslugi to ok 5 - 6 tys. zl)

1. Podaj jej nazwe. :roll:

2. Daj spokoj - jest okrutnie ciezko dostac F1 w Ambasadzie ludziom w bardziej "naukowym" wieku (no offense...) i sytuacji, niz Wasza, wiec bylbym bardzo ostrozny. Mi to smierdzi przekretem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz... tym razem sie udalo...

Firma nazywa sie "ICPLAZA"

33 lata to piekny wiek...

Chce wyjechac sam. Jak sie uda to sciagne rodzine tam... jak nie... to wroce do Polski...

Tez boje sie przekretu...

Dom, rodzina, praca... to nie dziala na plus dla Konsula?

Pisze skrotem, bo probuje to wyslac juz trzeci raz...

Mam nadzieje, ze tym razem sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tam mowa o mozliwosci zrobienia nostryfikacji lub nawet doktoratu... Jestem gotow nawet na takie poswiecenie :( Wtedy bylbym studentem... Ale nie zalezy mi na tym typie wizy... Chce sie jak najszybciej stad (z PL) wydostac...To nie jest chwilowa slabosc... Naprawde dlugo o tym myslalem... Jakkolwiek, byle mozliwie legalnie (z ubezpieczeniami itp...) i z mozliwoscia zostania Tam na stale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem firme (jedna z wielu) ktora zajmuje sie organizowaniem pobytu w USA na wizie F1 - znajduje prace (sprzatanie domow) i zalatwia tanie(?) noclegi (szkola niekonieczna - mozna to ponoc obejsc)

Firma kręci; F1 NIE upowaznia do podejmowania pracy, można popracować tylko na terenie kampusu w wymiarze 20h/tydz w roku akademickim i 40h/tydz w czasie wakacji, jedynie w wyjątkowych przypadkach można się starać o pozwolenie na pracę poza kampusem. Zeby starać się o F1 musisz wykazać się srodkami na utrzymanie w trakcie nauki, lub mieć sponsora który poswiadczy, że będzie Cie utrzymywał. Poza tym musisz być full time student i tego tez NIE da się obejsć. Najlepiej w Twoim przypadku wyjechać do US na H2B i na miejscu rozejrzeć się za możliwoscia przedłużenia wizy przez szkołę. Wydasz tylko kasę na kombinatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zrobie wywiad co do wizy H2B - jak mowisz.

A co z miejscem ( miejscowoscia) - wschod czy lepiej zachod - czy bez roznicy...

Tak jak pisala "dagmarcia" - z 3 tys $ mozna cos odlozyc?

P.S. Jako ciekawostka...

Akurat dzisiaj widzialem "sprzedawce butow" - Alla Bundi'ego - odcinek chyba sprzed 15 lat - gdzie pochwalil sie, ze zarabia 25$ na godz :(

Chcialbym byc sprzedawca butow :) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...