Skocz do zawartości

Jak dlugo po campie ???????


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w zwiazku z wiza J1, na roznych forach znalazlem sprzeczne informacje:

Czy po zakonczeniu pracy na campie (po 9 tygodniach) majac numer Social Security moge pracowac (gdziekolwiek np. na budowie) czy tylko zwiedzac. Przyjmijmy ze prace na campie skonczylem 2 wrzesnia, a wize w paszporcie mam do 15 pazdziernika (+30 dni na zwiedzanie), czyli w sumie w USA moge siedziec max. do 15 listopada ? . Czy w zwiazku z tym pracowac moge do 15 pazdziernika czy do 15 listopada (chodzi mi oczywiscie zeby wszystko bylo legalnie) i jeszcze jedno, ostateczna data do kiedy musze opuscic USA znajduje sie na DS-ie tak (czy to co jest na DS + 30 dni) bo w koncu nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowia w Warszawie tzn ja tez to uslyszalam na tzn orientation , ale gdy dzownilam do biura w Stamford (CT) nieczego takiego nie mowili ,jesli gdzies chcesz pracowac to chyba nie ma problemu , paru moich znajomych pracowalo i nikt sie nie bawil w informowanie biura itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie wyjazdu na CampAmerica. Mianowice po zakonczeniu campu mam zamiar jeszcze pozwiedzac Stany m.in. Nowy Jork (kilka lub kilkanascie dni jeszcze niewiem). I tu jest problem, bo niemam zadnej rodziny w Stanach. Gdzie najlepiej sie zatrzymac czy w hotelu, wyn.mieszkania czy gdzie indziej ? Czy konsul podczas wizyty po wize J1 moze zapytac gdzie zamierzam sie zatrzymac po zakonczeniu campu, jezeli mu powiem ze chcialbym rowniez pozwiedzac pozniej Stany, wiem ze lepiej powiedziec prawde aby wize dostac na jak najdluzej ? Co mu powiedziec i czy jezeli powiem mu ze w hotelu/hostelu i podam adres tego hotelu (np.YMCA) czy to wystarczy, czy musze miec koniecznie rezerwacje ? I czy urzednik imigracyjny na granicy rowniez moze sie o to zapytac gdzie bede po campie i gdzie bede mieszkal ? Jakie rozwiazanie moglibyscie polecic ?

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze , zeby w ambasadzie /konsulacie pytali cie o takie rzeczy , owszem moga zapytac co zamierzasz robic po campie lub cos w tym stylu ale na pewno nie beda wymagli rezerwacji w hotelu , co do noclegow w NYC , to jesli zamierzasz spedzic tam kilkanascie dni , to najbardziej oplaca sie znalesc jakis hostel albo wynajac pokoj ( najlepij z kims ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...