Skocz do zawartości

Co oprócz miast oferuje wschodnie wybrzeże?


WojtekHom

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Napewno sie przydadzą

pozdrawiam z Wrocławia

On 1/10/2020 at 3:23 PM, marwin said:

Skoro przegladnales Parki Narodowe, to sobie odpuszcze (rowniez te naturalne, a nie Washington DC).

Przez pare pierwszych lat, nim nos wysciubilem dalej niz Mississippi River, moim wymarzonym miejscem do zamieszkania byly okolice Roanoke, VA lub lekko na polnoc od tego miejsca. Przejechalem ichszy szlak gorami 3 razy (nie liczac I-81), zatrzymywalismy sie tam na kilka dni na wypoczynek. Na jakims odcinku nazywa sie to Blue Ridge, a na jakims inaczej. Uwazam, ze dla kogos kto ma czas to warto. Z NY bylo to okolo 8h-10h jazdy i mozna bylo dojechac w jeden dzien nawet z dzieckiem. Z atrakcji naturalnych (nie bedacych parkami narodowymi) zwiedzilismy tam bardzo wiele, ale kilka miejsc utkwilo szczegolnie w pamieci: Chimney Rock w NC, Mt. Mitchell (ba, nawet zdjecie naszej rodziny do dzis wisi w pokoju stamtad), czy jaskinie w Virginii.

W stanie NY polecilbym Letchworth State Park, a z atrakcji najblizszych miastu to chociaz wejsc na Bear Mt. Rowniez na dwa-trzy dni warto skoczyc do Lake Placid. Gdy juz udasz sie na polnoc, to podjedz nad Lake Champlain i udaj sie promem do Vermont. W VT mam male doswiadczenia, bylem moze pare dni, ale jakos mi lepiej byylo w NH w okolicach malej miejscowosci Littleton and Franconia (znowu gory). Wowczas polecam wypad na Mt. Washington (NH). W ME zwiedzialem ichszy PN tylko, wiec nic nie umiem dodac.

Z atrakcji mniej naturalnych, ale pozostawiajacyh na mnie pewne wrazenie jako inzynierze chyba najlepsze wrazenie zrobil Chesapeake Bay Bridge Tunnel, ale wierze ze NY mosty moga byc rownie atrakcyjne jesli sie tam wpada na moment.

Gdybym mial wybrac jedna, jedyna atrakcje stamtad, to raz jeszcze chcialbym jechac z Front Royal na poludnie przez gory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...