Skocz do zawartości

Wazne pytanie.


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czytam to forum ale chce dokladnie opisac moja sytuacje i prosic mi o wyjasnienie wszystkiego w miare mozliwosci.Ojciec mojej dziewczyny z ktora planujemy wspolna przyszlosc jakies 10 lat temu zlozyl w USA wniosek o przyznanie wizy emigracyjnej.Ma on tam matke i siostre ktore z tego co wiem kilkanascie lat temy wyjechaly nielegalnie ale teraz chyba maja juz odpowiednie paiery.Teraz otrzymali zaproszenie do ambasady na rozmowe i tu zaczyna sie moje pytanie.Jakie maja szanse na otrzymnanie a raczej nie otrzymanie tej wizy poniewaz ja chce skonczyc rozpoczete w zeszly roku studia.I czy jesli juz ją otrzymaja to tak jak w przypadku zielonej karty musza przebywac w USA 185 dni w ciagu roku kalendarzowego czy beda musieli np raz na pol roku stawic sie w stanach aby podbic waznosc wizy?Boje sie ze ciezko moze byc z taka dlugim rozstaniem.Aha i jesli otrzymaja ta wize to ewentualnie po jakim czasie od daty slubu ja moglbym rowniez taka otrzymac.Bardzo prosze o odpowiedz poniewaz jest to dla mnie bardzo wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwnie piszesz. Po pierwsze petycje w przypadku laczenia rodzin sklada osoba sponsrujaca ( czyli ta ktora ma uregulowany status, jest obywatelem lub rezydentem), tak ze nie wiem jak ojciec twojej dziewczyny zlozyl wniosek. Napisz na jakiej podstawie ma otrzymac wize imigracyjna ( czy to jest laczenie rodzin). Po drugie matka z siostre maja paiery czy nie bo to chyba mozna ustalic. Ale abstra[beeep]ac od tego. Piszesz ze maja zaproszenie do ambasady, jak rozumie na rozmowe w sprawie przyznania wiz imigracyjnych. Upewnij sie tez co to jest za zaproszenie. Nastepne pytanie ile lat ma twoja dziewczyna? Jezeli petycja jest zlozona na jej ojca to moze on starac sie o wizy imigracyjne z najblizsza rodzina, czyli zona i dziecmi, ALE tymi ktore maja nie ukonczone 21 lat i sa stanu wolnego. Tak wiec jezeli twoja dziewczyna ma 21 lat to moze otrzymac wize imigracyjna razem z ojcem jezeli ma wiecej to niestety nie. Jezeli by wziela slub z toba przed rozmowa to nie tylko ty nie masz szan na wize imigracyjna ale rowniez zawarcie zwiazku malzeniskiego eliminuje tez ja z mozliwosci uzyskania wizy ( nawet jezeli ma ponizej 21 lat).

Szanse na wize imigracyjna sa duze, odmowy sa raczej rzadkie. Wymog podstawowy aby utyrzymac status stalego rezydenta to nie przebywanie poza usa dluzej niz jeden rok ( uzyskanie bialego paszportu umozliwia pobyt dwuletni). To wymog koniczny poza tym trzeba wykazywac intencje stalego osiedlenia sie w usa, i to pozostawia duze pole do interpretacji. Teoretycznie wystarczy raz do roku "zameldowac sie w usa" ale nalezy liczyc sie z tym ze takie "bujanie sie " ( nawet pol roku tu pol roku tu) moze spowidowac anulowanie zielonej karty).

Jezeli twoja dziewczyna ma ponizej 21 lat ( i nie wezmiecie slubu) to otrzyma wize imigracyjna razem z ojcem. Nastepnie po zawarciu zwiazku malzenskiego z toba moze skladac na ciebie petycje ( jako swojego meza) czas oczekiwania do rozpatrzenia kilka lat 3-5 ( orientacyjnie). Jezeli ma powyzej 21 lat ( lub wezmiecie slub) dziewczyna nie ma mozliwosci na wize imigracyjna. Jej ojciec moze wtedy skladac petycje na swoja corke ( tu bedzie zalezec czy bedzie niezmezna, czy tez zamezna, tu nie chce mi sie sprawdzac ale na dzieci powyzej 21 lat niezamezne petycje moze skaldac rezydent, ale dla dzieci powyzej 21 lat ale nie stanu wolnego juz chyba tylko obywatel). Wyjdzie to od 10 lat w gore. Najpierwsz ojcier robi obwatelstwo 6-7 lat potem splada petycje na was oboje pewnie tez przynajmniej ze 2-3 lata ( nie chce mi sie sprawdzac ale to raczej bardzo optymistyczny okres, bo to jest jzu 3 kategoria i limity roczne wiz do przyznania). Tak to sie mniej wiecej przedstawia.

Jezeli twoja dziweczyna ma ponizej 21 lat wize imigr. moze dostac bardzo szybko, ty za 3-4 lata. Jezeli ma powuzej 21 lat na wizy imigracyjne przyjdzie wam czekac przynajmniej z 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystjko napisalem tak jak nalezy.Moja dziewczyna ma ponize 21 lat, i zlozenie wnisoku nastapilo przez rodzine ojcaz amieszkala w USA tylko ze on akurat przy tym bym bo byl na wizie turystycznej u nich wiec sorki ze dokladnie tego nie opisalem.Tak wiec wychodzi na to ze ona teraz dostanie bez problemu a ja bede musoial czekac jakies 3-4 lata po slubie jeszcze.Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...