Skocz do zawartości

ponowny wlot na wizie turystycznej


Walus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie!

W lipcu tego roku, zdecydowalem sie wraz z mama na wylot do usa! zaczelem tam normalnie chodzic do Highschool, na normalnej wizie turytycznej, przyjemi mnie dlatego bo niemam 18 lat, bo te koncze za rok!

Przybywalem tam 3 miesieca, a na granicy w lipcu wbili mi na 6 miesiecy wize!

ale po 3 miesiacach, musialem opuscic chicago, z powodow rodzinnych !

takze w pazdzierniku wylecialem.

I teraz mam pytanie! to co mam wbite w paszporcie to niby wize, mam jeszcze waznosc 2 lata!

moje pytanie jest takie: kiedy najwczesniej moge wrocic spowrotem do stanow! slyszalem ze trzeba podobno czekac 4 miesiace, zeby na wizie turystycznej znowu wrocic do stanow!

prosze o odpowiedz, ale o odpowiedz pewna!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych przepisow na temat ile powinienes odsiedziec w Polsce.Moj znajomy byl pol roku w Stanach,wrocil i po niecalych dwoch miesiacach polecial jeszcze raz.Bez problemu wposcili go i dostal polroczna pobytowke.Tylko ze to na zachodnim wybrzezu Stanow.Ale to prawdziwa odpowiedz!Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z tej serii. Nikt ci nie udzieli jak to napisales "pewnej odpowiedzi". Nawet telefon od konsulatu nic nie da. Bo o wszystkim decyduje gosc na przejsciu granicznym w usa ( nawet ta smieszna odprawa paszportowa na lotniskach w polsce praktycznie nic nie znaczy) i to od niego zalezy czy wjedziesz/nie wjedizesz, na jaki okres dostaniesz wize. Teoretycznie jak masz wazna wize z mozliwoscia wielokrotnego przekraczania granicy mozesz jechac do usa kiedy chcesz. Pytanie tylko czy na granicy nie bedzie problemow. A na to nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi.

Mozna cos wywnioskowac po przykladach podanych przez innych, ale po tym mzoe tylko bedziesz wiedzial ze co np druga osoba ma problemy i masz 50% na to zeby wjechac bez problemow. Ale nie bedziesz wiedzial czy trafisz do pierwszej czy drugiej piedziesiatki.

Ja ci moge podac przyklad znajomego. Przebywal w usa pol roku, wrocil do polski i wyjechal ponownie po 5 miesiacach. Mial dosc "mocna przeprawe" na lotnisku. Rozmowa 40 minutowa z urzednikiem imigracyjnym ( nie przy stanowisku tylko w pokoju) z pomoca tlumacza, przeszukanie bagazu, jako ze nie znalezli zadnego "haka", Znajomy szedl w zaparte ze tylko odwiedziny znajomych, zadna praca, wpuscili go dajac wize na 1 miesiac. Miejsce nowy jork, lotnsko JFK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak masz wazna wize z mozliwoscia wielokrotnego przekraczania granicy mozesz jechac do usa kiedy chcesz.

to teraz pytanie czy mam wize z mozliwoscia przekraczania granicy wielokrotnego! wiem na pewno ze mam wize turystyczna! i na dodatek jestem niepelnoletni!

czy jak wroce w lutym 2006 r. i powiem na przyklad ze lece do kuzyna na 2 tygodnie, bo kuzyn tam mieszka i ma zielona karte, to jak uwazacie?bedzie problem jak polece w lutym ? i czy to ze przekraczam granice jako niepelnoletni to bedzie mialo wplyw ? i jeszcze jedno: jak mam sie dowiedziec czy mam wize z mozliwoscia wielokrotnego przekraczania granicy!

prosze o odpowiedzi! pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jezeli mam to M czyli skrot od MULTI to moge spowrotem wrocic w kazdej chwili !?

dzieki jutro sprawdze czy mam napisane tam M przy entries !

a jak mam postepowac jezeli niebede mial tej literki ?

czy jest jakas specjalna procedura zeby ubiegac sie spowrotem o promese ?

dzieki za odpowiedzi, sprawdze jutro czy mam ta literke "m' przy "entries"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...