Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi


Czy dobrze rozumiem, że jeśli przenoszą Ukraińców do Frankfurtu, a Rosjan i tak nie wpuszczą do Polski, to pojawią się miejsca dla nas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Rosjan maja nie wpuscic? Jest jakis oficjalny Schengen ban?

Podobno mieli im nie wydawać wiz, ze względu na sytuacje. Niestety usłyszałam tylko o tym w TV, ale oficjalnej informacji nie znalazłam. W każdym razie zastanawiałam się też, czy ten ban będzie dotyczył wszystkich obywateli Rosji czy tylko dyplomatów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:
  1. Normalnie raz w miesiacu, ale ostatnimy czasy zdarza im sie "dopychac" miesiac biezacy, np. w pod koniec stycznia najpierw wyslali zaproszenia na marzec, a potem doslali troche zaproszen na luty.
  2. Zawsze po opublikowaniu nowego biuletynu wizowego. Moze byc nastepnego dnia, moze byc tak jak w tym miesiacu i 2 tygodnie pozniej.
  3. W teorii kolejnosc jest ustalona na podstawie daty zatwierdzenia dokumentow (mozna sie spotkac z takim akronimem DQ == Documentarily Qualified). Ona nie koniecznie koreluje sie z data wyslania, z roznych powodow i nie da sie jej w zaden sposob sprawdzic. W jakiej kolejnosci KCC teraz przerabia DS-260? Nie wiem.

Update: Dla przykladu braku korelacji z data wyslania, niektorzy sie chwala kiedy wysylaja i tak:

  1. EU20xx, data wyslania DS 10 listopada, zaproszona na 14 kwietnia
  2. EU23xx, data wyslania pazdziernik, zaproszona na 13 kwietnia
  3. EU25xx, data wyslania 18 lipca, ds odblokowany z poprawkami pod koniec pazdziernika, zaproszona na 20 kwietnia

dzieki

tak patrzylam na kilka przypadkow i te wyzsze numery ktore teraz dostaly zaproszenia raczej mialy ds dosyc wczesnie wyslany, wiec czekamy dalej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Agnieszka 1 said:

140 case'ów na Wawe to bardzo dużo,ambasada jest w stanie przerobić je w miesiąc?

Pamiętaj, że są też inne wizy, które są procesowane w Warszawie. Czy to jest dużo, biorąc pod uwagę, że interview trwa średnio 5min? Więcej niż w latach ubiegłych, ale nie jakoś szalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...