Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Jacek87 napisał:

Masz bardzo niski CN, więc jeśli procesują według niego, to powinieneś jak najszybciej złożyć DS-260, może gdy będzie złożony i go sprawdzą, to wskoczysz na górę listy z tak niskim CN i się uda.

Nie wiemy czy ma niski. Wiemy tylko jak się kończy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zetpi napisał:

Kwiecień zaczął się „świetnie”. Ambasada wykonała kawał, ku..a, dobrej roboty. 1 kwietnia odbyło się spotkanie z jedną (1) dwuosobową rodziną. Może to był taki żart?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oni po prostu mają to gdzieś. Dali im misję niewykonalną dorzucając rosyjskie sprawy. I tak nie przerobią wszystkich i nikt im nic nie zrobi, to po co mają się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Zetpi said:

Kwiecień zaczął się „świetnie”. Ambasada wykonała kawał, ku..a, dobrej roboty. 1 kwietnia odbyło się spotkanie z jedną (1) dwuosobową rodziną. Może to był taki żart?

Ja wiem, ze stres, ze ambasada i ze ogolna sytuacja najwspanialsza nie jest, ale czemu ma sluzyc rozpowszechnianie informacji, ktore sa nieprawdziwe? Podnoszeniu cisnienia i rozpaczy?

Z danych CEAC nie da sie stwierdzic jednoznacznie czy dany case mial interview danego dnia czy nie. Dla przykladu 1 kwietnia 23 case'y byly "updated". Czesc zmienila status, czesc nie. Moze mieli interview, moze nie. Prawie nigdy zmiana statusu na "issued" nie nastepuje tego samego dnia co interview.

Chyba, ze zaskocz mnie, Twoj wuj/ciotka/szwagier pracuje na "bramce" w ambasadzie i masz info z pierwszej reki...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze stres, ze ambasada i ze ogolna sytuacja najwspanialsza nie jest, ale czemu ma sluzyc rozpowszechnianie informacji, ktore sa nieprawdziwe? Podnoszeniu cisnienia i rozpaczy?
Z danych CEAC nie da sie stwierdzic jednoznacznie czy dany case mial interview danego dnia czy nie. Dla przykladu 1 kwietnia 23 case'y byly "updated". Czesc zmienila status, czesc nie. Moze mieli interview, moze nie. Prawie nigdy zmiana statusu na "issued" nie nastepuje tego samego dnia co interview.
Chyba, ze zaskocz mnie, Twoj wuj/ciotka/szwagier pracuje na "bramce" w ambasadzie i masz info z pierwszej reki...

Nie zaskoczę. Wiesz o systemie sto razu więcej ode mnie. Rację masz zapewne Ty. No dobrze - tego dnia być może nie spotkali się z 1 czasem. No to może spotkali się dzień wcześniej. Efekt końcowy taki sam - zmiana w issued o 1. Można by uznać, że się czepiam, gdyby w dni poprzedzające (a może w nadchodzący poniedziałek?) wystąpiła lawina issued. Technicznie, krótkoterminowo, pewne masz rację i przepraszam za „licentia poetica”.
No to żeby nie było, że jestem maruda: w tym roku, biorąc pod uwagę dni robocze, ambasada wydawała średnio wizy dla 3,6 casów na dzień. 3,6. To zmienia postać rzeczy. Teraz jest mi lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W dniu dzisiejszym otrzymałem taką informacje na moje kolejne zapytanie do KCC ; Twój numer sprawy jest teraz aktualny do przetwarzania rozmowy kwalifikacyjnej. Po zaplanowaniu daty rozmowy kwalifikacyjnej otrzymasz powiadomienie e-mailem, aby sprawdzić https://dvprogram.state.gov. Jeśli potrzebujesz dokonać zmian w swoim DS-260, powinieneś skontaktować się z wydziałem konsularnym, w którym zostaniesz przesłuchany, lub zgłosić informacje o swoich zmianach na spotkanie. Ponieważ Twoja sprawa jest gotowa do zaplanowania, KCC nie może już odblokować Twojej aplikacji.

czy mam rozumieć ze moja sprawa jest przeprocesowana i teraz mam czekać na info z ambasady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Amigo said:

 W dniu dzisiejszym otrzymałem taką informacje na moje kolejne zapytanie do KCC ; Twój numer sprawy jest teraz aktualny do przetwarzania rozmowy kwalifikacyjnej. Po zaplanowaniu daty rozmowy kwalifikacyjnej otrzymasz powiadomienie e-mailem, aby sprawdzić https://dvprogram.state.gov. Jeśli potrzebujesz dokonać zmian w swoim DS-260, powinieneś skontaktować się z wydziałem konsularnym, w którym zostaniesz przesłuchany, lub zgłosić informacje o swoich zmianach na spotkanie. Ponieważ Twoja sprawa jest gotowa do zaplanowania, KCC nie może już odblokować Twojej aplikacji.

czy mam rozumieć ze moja sprawa jest przeprocesowana i teraz mam czekać na info z ambasady ?

W normalnym roku, powiedzialbym Ci, ze dostaniesz zaproszenie w kolejnym batchu. W tym roku nie jest to oczywiste, ale Twoj case jest juz w pelni przeprocesowany i czekasz tylko na slot w ambasadzie.

Jeszcze prosba: nie wklejaj tlumaczen korespondencji. Raz ze jest niedokladne, dwa ze jak ktos szuka to raczej googla oryginalna tresc:

Your case number is now current for interview processing.  Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...