Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

EU43xx. Z tym, że my całą procedurę przechodziliśmy w Londynie. Pierwszą rozmowę mieliśmy wyznaczoną na 7 stycznia, drugą na 24 stycznia. Ostatecznie w związku z dużą zachorowalnością na covida w tamtym czasie w naszym rejonie dotarliśmy do ambasady 7 kwietnia.

Dzięki za odpowiedz i gratuluję
Macie już wybrane miejsce w USA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym Was uczulić, że podczas rozmowy może się okazać, że sam wyciąg z konta bankowego może okazać się niewystarczający. Osoby, które będą miały rozmowę w ambasadzie, o ile nie mają sporej ilości oszczędności na koncie mogą zostać poproszone o dosłanie innych dokumentów potwierdzających stan majątkowy lub formę sponsorską I-864. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym Was uczulić, że podczas rozmowy może się okazać, że sam wyciąg z konta bankowego może okazać się niewystarczający. Osoby, które będą miały rozmowę w ambasadzie, o ile nie mają sporej ilości oszczędności na koncie mogą zostać poproszone o dosłanie innych dokumentów potwierdzających stan majątkowy lub formę sponsorską I-864. 

Słyszałem, że w Londynie (paradoksalnie) są na to bardziej uczuleni. AFAIK w Warszawie rzadko poruszana jest ta kwestia - ale masz rację, trzeba być przygotowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, David91 napisał:

Sporej ilości oszczędności - o jakieś sumie myślisz?

Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Zapewne jest to zależne od ilości osób, które są w aplikacji. Nas jest 5. Więc musieliśmy uzupełnić dokumentację finansową. Ja dosłałam im polisę na życie, wypadkową, potwierdzenie rodzinnego, itp. Dodatkowo wymagali od nas właśnie formy sponsorskiej I-864. 

Edytowane przez ellasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kenadams napisał:


Słyszałem, że w Londynie (paradoksalnie) są na to bardziej uczuleni. AFAIK w Warszawie rzadko poruszana jest ta kwestia - ale masz rację, trzeba być przygotowanym.

Być może. Z tego co się orientowaliśmy to ponoć od zeszłego roku mają prawo do zarządania dodatkowego potwierdzenia majątkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

To procesował Was ktoś zielony w temacie, bo ta forma nie dotyczy DV. Właściwym formularzem jest I-134

Też tak myśleliśmy, ale jeżeli Twoja aplikacja zostanie odrzucona w ramach sekcji 221(g), tak jak nasza właśnie to wymagana jest właśnie forma I-864 lub inne potwierdzenie majątkowe. Może to być np. akt własności domu/ mieszkania, ale z aktualna jego wyceną. 

Edytowane przez ellasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, ellasz said:

Też tak myśleliśmy, ale jeżeli Twoja aplikacja zostanie odrzucona w ramach sekcji 221(g), tak jak nasza właśnie to wymagana jest właśnie forma I-864 lub inne potwierdzenie majątkowe. Może to być np. akt własności domu/ mieszkania, ale z aktualna jego wyceną. 

Jak by mi CO odrzucil z tego powodu to bym mu grzecznie pokazal https://fam.state.gov/FAM/09FAM/09FAM030208.html (3)(a) oraz (3)(b)(ii) i zasugerowal, ze ma z tego korzystac.

Ale w sumie to malo wazne. Licza sie wizy w paszportach. Gratulacje!

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...