Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, tereus said:

Hej!

rozmowa 23.08 - badania kraków dopiero 14 września :/ do wawy się nie dodzwoniłem jeszcze
przewijało się na forum, ale zazwyczaj były krótsze odstępy. PRzejdzie to? tym bardziej ze do konca wrzesnia zostały dwa tygodnie, mam stresa

 

10 hours ago, katarzyna_gawor said:

Ja właśnie się dodzwoniłam do Krakowa do iMedu pod nr 12 376 31 31  i odwołałam nasze wizyty z 25.08 i pobranie krwi na 12.08 to może w jakikolwiek sposób Wam to pomoże. Trzymam kciuki! 
 

Warszawa ma faktycznie więcej terminów i badania się odbywają 1 dnia

W Krakowie mają straszne zawalone terminami, ale jeśli bardzo chcecie tutaj zrobić badania (bo np. tu mieszkacie tak jak ja albo macie bliżej) to zdradzę Wam pewien myk - dzwońcie we wtorek (nawet kilka razy w ciągu dnia), potwierdzają wtedy wizyty na kolejny dzień (na środę). Wtedy jest szansa że się zwolni termin. Aha, i koniecznie pytajcie konkretnie "czy się coś zwolniło na jutro" (inaczej potrafią o tym nie wspomnieć :D). Ja tak właśnie zrobiłem i udało mi się umówić badania w Krakowie z dnia na dzień.
Już jestem po i polecam też Kraków z dwóch innych względów - sumarycznie wychodzi trochę taniej i wszystkie badania i wizyta są w jednym budynku (my mieliśmy badania zaraz przed wizytą i chyba z reguły są tak właśnie umawiane).

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ustalono mi date w ambasadzie na sierpień, w zwiazku z czym mam kilka pytan. Mialam status DQ od lutego, wszystkie dokumenty wysylalam do KCC i je zaakceptowali.

 
1. Czy na wywiad w ambasadzie musze zalatwic i przyniesc nowe dokumenty, czy oni sprawdzaja te same, ktore wyslalam do KCC?

2. Czy musze dokumenty po polsku tlumaczyc na angielski?

 

Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Martikarti napisał:

Cześć! Ustalono mi date w ambasadzie na sierpień, w zwiazku z czym mam kilka pytan. Mialam status DQ od lutego, wszystkie dokumenty wysylalam do KCC i je zaakceptowali.

 
1. Czy na wywiad w ambasadzie musze zalatwic i przyniesc nowe dokumenty, czy oni sprawdzaja te same, ktore wyslalam do KCC?

2. Czy musze dokumenty po polsku tlumaczyc na angielski?

 

Z gory dzieki :)

Jaki masz CN i kiedy składałaś DS 260 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Martikarti said:

1. Czy na wywiad w ambasadzie musze zalatwic i przyniesc nowe dokumenty, czy oni sprawdzaja te same, ktore wyslalam do KCC?

2. Czy musze dokumenty po polsku tlumaczyc na angielski?

  1. Na rozmowę bierzesz oryginały wszystkich dokumentów. Świadectwo maturalne, dyplomy ze studiów, akty cywilne nie mają terminu ważności, także trochę nie rozumiem co chcesz przynosić nowe. Jedyny zaświadzczenie z KRK jest ważne 2 lata.
  2. Jeżeli procesujesz w Warszawie to możesz się posługiwać dokumentami w języku polskim. Jedyny wyjątek to wyroki sądowe, które muszą mieć tłumaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Justyna234 said:

nie, odpowiedzieli tylko taki generic email, ze case jest sprocesowany, 

sprobuje napisac jeszcze raz, ale nie wiem czy to cos da 

Napisz bardzo krotkiego maila o tresci: "What is my interview location?". Nic nie tlumacz, nie rozpisuj sie. Upewnij sie, ze wysylasz w dobrym formacie (odpowiedni subject, w tresci data urodzenia, cn itp). KCC ma template ktorym odpowiada, ktory wyglada mniej wiecej tak:

"Thank you for you inquiry.

Your interview location is MIEJSCE and will be used by KCC for scheduling purposes..."

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 22:58, kenadams napisał:


Już jestem po i polecam też Kraków z dwóch innych względów - sumarycznie wychodzi trochę taniej i wszystkie badania i wizyta są w jednym budynku (my mieliśmy badania zaraz przed wizytą i chyba z reguły są tak właśnie umawiane).

A z ciekawości ile płaciliście za badania w Krk? I ile trwała wizyta u lekarza w Krakowie?

W warszawie było tak:

120- klatka piersiowa

40- krew

300 - konsultacja lekarska

100 - badanie moczu

Cen szczepień nie znam bo nie musiałam się szczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...