Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wprowadzili nowe reguly gry pare godzin temu. Nie mam pojecia co bedzie przychodzilo. W teorii jest tam napisane "received" nawet nie "processed". Jak to bedzie wygladac w praktyce: czas pokaze.

chodziło mi o to jak to wyglądało kiedyś zanim była ta procedura dokumentów. Myślę ,ze podobnie to będzie jak wtedy 

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, micham said:

chodziło mi o to jak to wyglądało kiedyś zanim była ta procedura dokumentów. Myślę ,ze podobnie to będzie jak wtedy 

Kiedys przychodzil tylko 2NL z powiadomieniem, ze masz umowione spotkanie. Jedyna mozliwosc otrzymania informacji czy wszystko bylo gotowe, byla przez maila, badz telefon. Dodajmy, ze 2NL przychodzilo raz w miesiacu, w jasno okreslonym przedziale czasu. To co dzieje sie teraz zasadniczo odbiega od tego co bylo kiedys. Takze nie ma sensu zakladac, ze bedzie tak jak drzewiej bywalo.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co dokladnie znaczy, ze once ds260 jest received.. moj jest received od kilku miesiecy, ale nie jest processed i rozumiem, ze na to dalej czekamy w kolejnosci wyslania? czyli jeszcze bardziej ucierpia spoznialscy?

U mnie wciąż wyświetla się completed… kiedy to się powinno zmienic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłam taki wykaz dokumentów na spotkanie 311fd604260c199adeb5da2145ad2400.jpg

Chciałam dopytać czy coś jeszcze trzeba zabrać i czy te dokumenty dotyczą każdego z członków, czyli jak małżonkowie to właśnie dwa akty małżeństwa
Czy dokumenty potwierdzające wykształcenie i zatrudnienie dotyczą tylko mnie czy również innych członków rodziny?
O jaki wydruk z konta bankowego chodzi?
Zdjęcia musza być inne od tych składany do loterii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ewsco said:

Wczoraj znalazłam taki wykaz dokumentów na spotkanie 

Chciałam dopytać czy coś jeszcze trzeba zabrać i czy te dokumenty dotyczą każdego z członków, czyli jak małżonkowie to właśnie dwa akty małżeństwa
Czy dokumenty potwierdzające wykształcenie i zatrudnienie dotyczą tylko mnie czy również innych członków rodziny?
O jaki wydruk z konta bankowego chodzi?
Zdjęcia musza być inne od tych składany do loterii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  1. Jeden oryginal Wam wystarczy, kserokopie mozesz wziac na wszelki wypadek 2, ale CO to i tak tylko chce do wgladu. Nie zabiera dokumentow.
  2. Tylko osoby wylosowanej (primary applicant)
  3. Taki ktory pokazuje saldo, wplywy itp. Tzw. wyciag...
  4. Jezeli sa starsze niz 0.5 roku to lepiej zrobic nowe. Po co sie martwic.

A tak wogole to: seriously? Zdjecie ekranu z posta z forum...? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jeden oryginal Wam wystarczy, kserokopie mozesz wziac na wszelki wypadek 2, ale CO to i tak tylko chce do wgladu. Nie zabiera dokumentow.
  2. Tylko osoby wylosowanej (primary applicant)
  3. Taki ktory pokazuje saldo, wplywy itp. Tzw. wyciag...
  4. Jezeli sa starsze niz 0.5 roku to lepiej zrobic nowe. Po co sie martwic.
A tak wogole to: seriously? Zdjecie ekranu z posta z forum...? 
 

Tak z forum z zeszłego roku, wczoraj czytałam i zrobiłam foto, żeby mieć pod ręka

Co do wyciągu prowadzę DG powinnam mieć wyciągi firmowy i osobisty? Konta mam wspólne z mężem? Wystarczy wydruk wpływów? Czy pokazanie, że ma się oszczędności na koncie?

Akty mają jaką ważność?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, ewsco said:

Tak z forum z zeszłego roku, wczoraj czytałam i zrobiłam foto, żeby mieć pod ręka
1. Co do wyciągu prowadzę DG powinnam mieć wyciągi firmowy i osobisty? Konta mam wspólne z mężem? Wystarczy wydruk wpływów? Czy pokazanie, że ma się oszczędności na koncie?
2. Akty mają jaką ważność?

  1. Musisz udowodnic, ze posiadasz wystarczajaco duzo aktywow, zeby oddalic podejrzenie o zostaniu potencjalnym "public charge". Nie ma jasno okreslonych zasad jakimi dokumentami sie to udowadnia. Bierz to co masz, i co Ci przyjdzie do glowy. Dodam, ze prawdopodobienstwo, ze CO sie tym zainteresuje w Warszawie jest dosc niskie.
  2. Odpisy zupelne (skrocone zreszta tez, ale tych nie potrzebujesz) aktow stanu cywilnego nie maja daty waznosci
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Musisz udowodnic, ze posiadasz wystarczajaco duzo aktywow, zeby oddalic podejrzenie o zostaniu potencjalnym "public charge". Nie ma jasno okreslonych zasad jakimi dokumentami sie to udowadnia. Bierz to co masz, i co Ci przyjdzie do glowy. Dodam, ze prawdopodobienstwo, ze CO sie tym zainteresuje w Warszawie jest dosc niskie.
  2. Odpisy zupelne (skrocone zreszta tez, ale tych nie potrzebujesz) aktow stanu cywilnego nie maja daty waznosci

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

Już teraz zostaje czekać na rozmowę
Mam nadzieje, że odbędzie się do wakacji, żeby zdążyć dzieciom ogarnąć szkole zanim zacznie się rok szkolny, a będzie trochę załatwiania

Mam cn 13k z małym haczykiem, może się uda :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...