Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, don123 said:

Mam pytanie - czy na termin interwiews ma ma wpływ data złożenia ds-260 czy case number ? 

Numer sprawy i data kiedy Twoje DS-260 zostalo "przeprocesowane". Data zlozenia slabo sie koreluje z tym drugim. Moga przeprocesowac w 1 dzien, a moga przeprocesowac po 2 miesiacach. Data przeprocesowania nie jest znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Nie wiem czy warto to tak porownywac. DV20 i DV21 wogole wyrzucilbym z jakichkolwiek zestawien. Tak samo DV22 przed styczniem. Ze wzgledu na liczbe case'ow przypadajacych na Warszawe w tym roku, porownywanie z innymi latami tez nie za bardzo wychodzi (jakis czas temu doszlismy do wniosku, ze jest ich okolo 2500).

Taki trend, ze w pierwszym kwartale roku fiskalnego wydaja mniej wiz niz srednio zawsze byl i to dla wszystkich ambasad. Nie wiele to mowi o tym jak bedzie wygladac reszta FY w tym roku.

Z pozytywnych rzeczy: na marzec Warszawa ustalila 140 interviews. To najwiecej w histori odkad sie tym zajmuje.

Z negatywnych rzeczy: na marzec Warszawa ustalila 140 interviews. To zdecydowanie za malo, zeby w tym tempie rozdac wszystkie wizy.

Moim zdaniem ambasada pracuje sprawnie, niestety mamy 2400 case'ów i tego nie przeskoczy..Ciekawi mnie jak w tym wszystkim potraktują Polaków. Gdyby procesowano tylko polskie i białoruskie, to większość by zdążyła.. Ruscy z kolei wyliczyli, że sprawy na Warszawę doszły mw do poziomu 1400, z kolei inne ambasady EU z mniejszą liczbą wygranych zapraszają też wyższe numery. Jak tak będą zbierać po kolei to nie wiem, czy 10k Warszawa przeskoczy.. i ciekawe jak w tym wszystkim polskie numery - czy muszą czekać na te wszystkie rosyjskie z 'dołu' ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ala2022 said:

Moim zdaniem ambasada pracuje sprawnie, niestety mamy 2400 case'ów i tego nie przeskoczy..Ciekawi mnie jak w tym wszystkim potraktują Polaków. Gdyby procesowano tylko polskie i białoruskie, to większość by zdążyła.. Ruscy z kolei wyliczyli, że sprawy na Warszawę doszły mw do poziomu 1400, z kolei inne ambasady EU z mniejszą liczbą wygranych zapraszają też wyższe numery. Jak tak będą zbierać po kolei to nie wiem, czy 10k Warszawa przeskoczy.. i ciekawe jak w tym wszystkim polskie numery - czy muszą czekać na te wszystkie rosyjskie z 'dołu' ? 

Nie rozumiem czemu Polacy maja byc traktowani lepiej badz gorzej. Z tego wzgledu, ze ambasada znajduje sie na terenie Polski? To nie ma zadnego znaczenia. Ambasada USA reprezentuje interesy amerykanow, a nie nacji ktora jej budynek udostepnila. Wszyscy inni to "klienci" na rownych prawach. 

Nie ma czegos takiego jak "polskie" i "rosyjskie" numery z punktu widzenia procesu DV. Jedyne o co sie musza martwic w kontekscie narodowosci to to zeby limitu nie przekroczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie rozumiem czemu Polacy maja byc traktowani lepiej badz gorzej. Z tego wzgledu, ze ambasada znajduje sie na terenie Polski? To nie ma zadnego znaczenia. Ambasada USA reprezentuje interesy amerykanow, a nie nacji ktora jej budynek udostepnila. Wszyscy inni to "klienci" na rownych prawach. 

Nie ma czegos takiego jak "polskie" i "rosyjskie" numery z punktu widzenia procesu DV. Jedyne o co sie musza martwic w kontekscie narodowosci to to zeby limitu nie przekroczyc.

Z tego wniosek, że gdyby w Warszawie było mniej spraw, to większe numery by otrzymały zaproszenia, ale skoro wszyscy równi i Warszawa idzie 'po kolei' to nie wiem, czy z 10k wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, ala2022 said:

Z tego wniosek, że gdyby w Warszawie było mniej spraw, to większe numery by otrzymały zaproszenia, ale skoro wszyscy równi i Warszawa idzie 'po kolei' to nie wiem, czy z 10k wyjdzie

Z tym "po kolei" to pisalem pare postow wyzej. W koncu na marzec wyszly tez zaproszenia do ludzi z numerami 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, don123 said:

To od czego to zależy, że 12k dostają zaproszenie a niższe numery muszą czekać ?

Nie wiem jak to napisac inaczej niz to jak to napisalem powyzej: od daty przeprocesowania DS-260 (DQ) oraz case number. Przyklad:

2 numery sa ponizej cutoffu w biuletynie, dajmy na to EU1 i EU10000 Niech:

  • EU10000, wyslalo DS-260 30 kwietnia 2021, DQ mialo 1 maja 2021
  • EU1 wyslalo DS-260 25 kwietnia, DQ mialo 1 grudnia 2021.

W wypadku kiedy jest tylko jeden slot w ambasadzie w danym miesiacu, to zaprosza najpierw EU10000, a potem EU1.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...