Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, micham said:

W sumie źle się  trochę wyraziłem innymi słowami czy w obecnej sytuacji i ogólnymi zasadami programu  powinien on skoczyć a jeśli tak o ile  

A jaka jest ogolna sytuacja? Ile jest miejsca w ambasadach w kwietniu? Ktore beda otwarte, a ktore nie? Ile osob ponizej obecnego cutoffu zlozylo DS-260 i czeka na interview? Jaka jest liczba wiz do wydania w ktora celuje VO na kwiecien? Ile osob powyzej obecnego cutoffu zlozylo DS-260 i sa one przeprocesowane?

Jak mi odpowiesz na powyzsze (moga byc tylko te liczbowe, nie retoryczne), to powiem Ci jaki bedzie cutoff w kwietniu.

To co jeszcze w ramach eksperymentu myslowego moge zalecic osobom pytajacym o nastepny cutoff to:

  1. Masz na mojej stronie dane z CEAC siegajace DV15
  2. Masz biuletyny wizowe na stronie DoS z cutoffami
  3. Wybierz dowolny miesiac, dajmy na to Marzec 2018
  4. Korzystajac z dostepnym danych do lutego 2018 sprobuj przewidziec jaki bedzie cutoff.
  5. Potem jak juz bedziesz miec jakas teorie, wybierz inny miesiac np. Lipiec 2019 i powtorz proces.
Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Xarthisius napisał:

Jak mi odpowiesz na powyzsze (moga byc tylko te liczbowe, nie retoryczne), to powiem Ci jaki bedzie cutoff w kwietniu.

Niestety nie umiem odp na większość pytań i teraz zdaje sobie sprawę ,że faktycznie nie da się tego przewidzieć aczkolwiek gdy spojrzymy na to ,ze VB skakał od października o dość znaczne liczby w stosunku do wydawanych wiz ( praktycznie w przez te 3 miesiące 2021) zostały wydane jakieś pojedyncze sztuki) to według mnie powinien on nieznacznie być podnoszony do momentu gdy będą oni mieli przerobione numery mieszczące się w dotychczasowym vb w większym stopniu.

Bo jesli znowu zacznie on isc ostro w górę to bedzie wiekszy bałagan i straca na tym nizsze numery , które maja zgodnie z ideą programu jakies znacznie. W poprzednich latach były sytuacje jak sam wiesz ,ze VB skakał a nie były wizy wcale wydawane,przez co duzo ludzi zostało pominiętych, co wydaje się być bez sensu. Albo akcja gdzie któs dostał wize a miał numer 70 k a reszta została pominieta to bylo przez procedure wysyalnia dokumentów ale tez przez skok VB. Nie bez powodu też poł telegramu czeka tylko aby VB był przesówany tak wysoko jak w 20 czy 21 bo licza ,ze oni dostana szane majac strasznie wysokie nr ,które nigdy przed pandemia i bałaganem z DV nie były brane pod uwage

 

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, micham said:

Niestety nie umiem odp na większość pytań i teraz zdaje sobie sprawę ,że faktycznie nie da się tego przewidzieć aczkolwiek gdy spojrzymy na to ,ze VB skakał od października o dość znaczne liczby w stosunku do wydawanych wiz ( praktycznie w przez te 3 miesiące 2021) zostały wydane jakieś pojedyncze sztuki) to według mnie powinien on nieznacznie być podnoszony do momentu gdy będą oni mieli przerobione numery mieszczące się w dotychczasowym vb w większym stopniu.

Bo jesli znowu zacznie on isc ostro w górę to bedzie wiekszy bałagan i straca na tym nizsze numery , które maja zgodnie z ideą programu jakies znacznie. W poprzednich latach były sytuacje jak sam wiesz ,ze VB skakał a nie były wizy wcale wydawane,przez co duzo ludzi zostało pominiętych, co wydaje się być bez sensu 

Wlasnie z tym "bezsensem" odkryles klucz do przewidywan. Co z tego, ze masz opracowany dokladny model matematyczny, mowiacy Ci o tym o ile zwiekszyc cutoff w ciagu roku zeby wydac jak najwiecej wiz jak najsprawniej, jak finalna decyzje podejmuje jakis urzednik i za cholere nie wiadamo jaka swiatla mysl mu przyswieca.

Matematycznie jest tak jak piszesz. Patrzac na poziom 2nl na marzec, ktore wyszly do tej pory, jest jeszcze calkiem sporo spraw "chetnych" ponizej obecnego cutoffu, wiec teoretycznie nie ma potrzeby go zwiekszac.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda niestety ,że większość decyzji jest wydawane przez osoby co nie mają dużej wiedzy o programie i nie powinny zajmować decyzyjnych stanowisk. Niegospodarność nie jest niestety ostoją tylko PL. 

Miłej soboty !

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 20:23, Xarthisius napisał:

Z tym "po kolei" to pisalem pare postow wyzej. W koncu na marzec wyszly tez zaproszenia do ludzi z numerami 12k.

Ale te 12k to chyba nie Warszawa? tylko mniejsze ambasady, które mają mniej osób. Albo te numery jeszcze  z poprzedniego systemu, które wysłały dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, ala2022 said:

Większość z tych numerów jest do 4k

gdzie? większość z tych numerów jest do 4k, to są na Warszawę. Warszawa idzie powolutku po kolei ..

Ja nie twierdze, ze wiekszosc numerow jest wysoka, tylko mowie ze tez sa. 30 numerow powyzej 10k dostalo zaproszenia na marzec. Nie wiem co masz na mysli piszac 12 na 100. Co kwestionujesz w moich wczesniejszych wypowiedziach? Ze DQ sie nie liczy i ma znaczenie tylko case number?

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Xarthisius napisał:

Ja nie twierdze, ze wiekszosc numerow jest wysoka, tylko mowie ze tez sa. 30 numerow powyzej 10k dostalo zaproszenia na marzec. Nie wiem co masz na mysli piszac 12 na 100. Co kwestionujesz w moich wczesniejszych wypowiedziach? Ze DQ sie nie liczy i ma znaczenie tylko case number?

Nic nie kwestionuje, przytaczam i sprawdzam informacje. Wyliczyli, że średnio 12 case'ów na 100 w regionie EU to sprawy na Warszawę. Widzę, że jest kilka zaproszeń dla wyższych numerów na WRW, ale ktoś z wyższym numerem potwierdził, że wysłał DS 12 maja, dlatego wydaje mi się, że to są 'stare' sprawy, które były gotowe, gdy jeszcze sprawdzali po dacie wysłania DS. Z nowymi zasadami coraz bardziej się przekonuję, że idą po kolei od najniższych numerów ( jeśli oczywiście są przeprocesowane, co bez wysyłania dokumentów idzie znacznie szybciej). Ponadto te dodatkowe zaproszenia wysłane 2 dni temu są min. na luty, Rosjanie zastanawiają się, czy zdążą wyrobić Shengen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...