Skocz do zawartości

ubezpieczenie pierwszego samochodu


karola

Rekomendowane odpowiedzi

hej

robie prawko teraz w USA w stanie massachusetts

jezeli wczesniej nie mialam prawka z polski i jest to moje pierwsze prawo jazdy jak rowniez moj pierwszy samochod jaki chce kupic to jak myslicie ile bedzie mnie kosztowala kwestia ubezpieczenia tego samochodu?

wiem ze to wszystko uzaleznione jest od kilku czynnikow ale ktos mi powiedzial ze bede placic nawet do 200 dolarow miesiecznie samego ubezpieczenia i jeszcze prawdopodobnie bede musiala zaplacic jakis depozyt?

jak to jest w rzeczywistosci?

chce kupic sobie jakis najtanszy samochodzik, gora za 800 dolarow

ale nie wiem co dalej

doradzcie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge podac przyklad z Kalifornii: liability kosztuje mnie $95 miesiecznie (koszt ubezpieczenia jest c.a. 2x wiekszy). Posiadalam prawo jazdy w Polsce i faktycznie, przy ubezpieczaniu samochodu zadano mi to pytanie. Nie pamietam, czy musialam je pokazywac, czy nie, ale nawet jesli - to zbyt duzo sie z niego nie dowiedzieli - mam caly czas to stare, papierowe prawo jazdy, bo w 1997 tylko takie wydawali (a tam jest tekst po polsku oraz tytul po polsku i francusku...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liability to nasze OC. Czyli cos, co MUSISZ miec, bo z czego zostana pokryte szkody, jesli nie daj boze wjedziesz w inne auto?

Ubezpieczenie (Insurance) w USA nie jest obowiazkowe (czyli to takie nasze Auto Casco). Kosztuje c.a. drugie tyle co liability.

Liability placi sie co miesiac i MUSISZ je miec. Bez tego nie zarejestrujesz samochodu. Przy zatrzymaniu przez policje masz obowiazek je okazac. Jazda samochodem bez aktualnego liability jest NIELEGALNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

fk4, w stanie Illinois nie musisz miec amerykanskiego prawka. Kupisz, zarejestrujesz i ubezpieczysz samochod na miedzynarodowe prawko. Przy ubezpieczeniu i rejestracji potrzebne Ci jest wlasnie miedzynarodowe prawo jazdy, akt wlasnosci samochodu i adres w stanie IL. Ubezpieczenie na minimum pol roku, ceny zaczynaja sie od 400$. Rejestracja okolo 180$. Wszystko zalezy od samochodu.

puchcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes nowym kierowca i nie masz historii ubezpieczenia wiec bedzie drozej ale wykup tylko to co musisz czyli liability - na necie poszukaj i wez od kilku firm ubez quote, ktora Cie lepiej squotuje ta wybierzesz a jak masz kogos tutaj, rodzine, faceta, meza to moze oni maja lepsze stawki i razem z kims takim mozesz ubezpieczyc samochod i bedzie taniej

moje pierwsze auto na florydzie subaru impreza i placilem samodzielnie 150 na miesiac a teraz razem z zona za dwa wozki 120 - wiec troche roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...