Skocz do zawartości

kiedy wysłać zapytanie o niekaralnosci?


Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych forumowiczow :))

otoz mam dylemat. dostalem list gratulacyjny z kentucky. wyslalem do nich wypelnione formularze. i teraz moje pytanie. kiedy wyslac do ministerstwa sprawiedliwosci zapytanie o niekaralnosc? czy zrobic to jak najszybciej, czy moze czekac az powiadomia mnie o dacie rozmowy z konsulem? nie wiem czy teraz nie jest za wczesnie, ale tez boje sie czekac do otrzymania odpowiedzi z kentucky, bo slyszalem, ze moge nie zdazyc wyrobic tegoz swiadectwa.z gory dziekuje za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja po moje swiadectwo o niekaralnosci bylam w sadzie rejonowym. Wypelnilam wniosek nakleilam znaczek sadowy=50zl. Po godzince miala juz papierek w reku:) Jesli chodzi o reszte pytan musisz poczekac na bardziej zorietowana osobe.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zaswiadczenie o niekaralnosi mozan uzyskac i w sadzie rejonowym. Ale jesli chodzi o wymog dostarczenia zaswiadczenia przez osob starajacych sie o wizy imigracyjne jest taki, ze wysylamy listownie zapytanie o sprawdzenie czy widniejemy w rejestrze skazanych do warszawy, a stamtad odbiera je bezposrednio pracownik ambasady ( chyba maja wyznaczony jeden dzien tygodnia kiedy to odbieraja). Chyba ze cos w ostatnim czasie sie zmienilo.

W zupelnosci wystarczy jak zapytanie wyslesz poleconym priorytetem na 2-3 tygodnie przed rozmowa ( powiadomienia listowne z kcc o terminie rozmowy zazwyczaj przychodza na 6-4 tygodnie przed rozmowa) . A przed sama rozmowa zadzwonisz dla pewnosci do ambasady z pytaniem czy odebrali zaswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli chodzi o wymog dostarczenia zaswiadczenia przez osob starajacych sie o wizy imigracyjne jest taki, ze wysylamy listownie zapytanie o sprawdzenie czy widniejemy w rejestrze skazanych do warszawy, a stamtad odbiera je bezposrednio pracownik  ambasady ( chyba maja wyznaczony jeden dzien tygodnia kiedy to odbieraja).

Z tego co sie orietuje K1 naley do tej kategorii - imigracyjna, a wlasnie o te wize wystepowalam. I tak jak napisalam po swiadectwo o niekaralnosci bylam w sadzie osobiscie. I nikt mi glowy nie urwal z powodu tedo odstepstwa, w ambasadzie bylam w sierpniu i otrzymalam wize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wytlumaczone, ale nasze sprawy troche sie mijaja. Ja ubiegam sie o H2B, do tego potrzeba mi tlumaczenia na angielski tegoz dokumentu i nawet nie chce mi sie liczyc tych tygodni czy moze dni, ile musialbym czekac na przyslanie do domu tego zaswiadczenia. A w W-wie trwa to raptem 10 minut. I jeszcze jedno, to zaswiadczenie wypisuje sie odrecznie i pani w okuienku wbija odpowiednie miejsca odpowiednie pieczatki. Pewnie listownie da sie to takze skutecznie zalatwic, ale pewnie trwa to troche, a jak ktos chce wyjechac przed swietami, to nie radzilbym zwloki. To tyle, pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...