Skocz do zawartości

Wycieczka....


mały33

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie następujące.Chcę odwiedzić znajomych w usa,lecz widzę że z wizami to raczej same problemy,potrzebne jakieś stosy dokumentów a żeby takową dostać,więc jeśli bym wykupił wycieczkę,to czy też będom problemy z otrzymaniem wizy,czy biuro podróży załatwia jakieś formalności związane z wizami,czy też będę musiał przekonywać urzędnika,że nie jadę w celu emigracyjnym.Jeszcze jedno,w przypadku otrzymania wizy na jak długi okres jest ona wydawana,czy będę mógł jeszcze kiedyś na tę wizę jechać,czy jest to raczej jednorazowy dokument tylko na czas imprezy.Proszę osoby znające temat o wypowiedż,może też jest inna możliwość wyjazdu w miarę pewna,chętnie przeczytam,dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, nie jestes pierwszym, ktory na ten pomysl wpadl. Co wiecej, Ci przed Toba to w sporej czesci wlasnie nielegalni imigranci. Tak wiec wykupienie wycieczki wiele nie zmienia, a juz na pewno nie gwarantuje uzyskania wizy.

A co do braku odpowiedzi przez nieco ponad 24h - wyluzuj, widocznie nikt, komu ten temat jest znany nie zajrzal na to forum w ostatnim czasie lub po prostu nie mial czasu sie na ten temat wypowiedziec. Cierpliwosc powinna byc cnota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedż,z tego co rozumiem to raczej marne szanse by pojechać w ten właśnie sposób,ale przecież ludzie jeżdżą na wycieczki czy to usa,czy inne tego typu kraje,jakie trzeba spełniać warunki,jak to się odbywa,czy to jest tak samo jak bym poszedł do konsulatu z zaproszeniem i prosił o wizę,czy może jak chcę jechać na wycieczkę to większe prawdopodobieństwo jest iż otrzymam wizę.Może też ktoś podsunie inny pomysł,jak otrzymać ten dokument,jeszcze jedno,koszta nie są bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby starac sie o wize wcale nie potrzeba tak wiele papierow , sa to tylko dwa druki , jeden wypelniasz komputerowo , drugi odrecznie ( oba znajdziesz tutaj i jak je wypelnic )

masz takie same szanse jak kazdy na otrzymanie wizy , wiec poczytaj na spokojnie forum i umow sie na wizyte w konsulacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi papierami to chodziło mi nie o druki ,lecz o papiery typu zarobki,majątek,jednym słowem to co mnie tu trzyma,ale bardzo wielkie dzięki za wpis.Trochę czytam różne tematy na tym forum,bo zależy mi żeby pojechać,lecz nie wiem ,którą drogą najlepiej starać się o wizę i jeśli dostanę odmowę to trzeba odczekać jakiś dłuższy czas,aby móc starać się ponownie,tak więc chcę się trochę dowiedzieć,aby wybrać tę w miare skuteczną.Czytając niektóre posty człowiekowi się odechciewa załatwiać,gdyż widzę że wielką sztuką jest uzyskanie tego kawałka papieru,że z góry można założyć ,iż prędzej odrzucą,niż dadzą,więc takie to moje obawy.Pewnie że można umówić się na wizytę w konsulacie,iść na całego,i albo dadzą,albo nie,ale jeśli ktoś mówi,że był tam a tu pada pytanie po co pan jedzie i to cała rozmowa,oczywiście z odmową,to lepiej dać sobie spokuj,lub poszukać,pewniejszej drogi.Za każdą podpowiedż z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "pewniejszej" drogi. Niezaleznie od tego czy, jak napisales "koszta nie są bardzo istotne", czy sa. Tylu mamy imigrantow nielegalnych, ze jeszcze dlugo nam wiz nie zniosa. Podziekowac mozna jedynie calej rzeszy rodakow z Milwaukee Ave i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieczka pewniejsz sposob :? a co gdy wykupisz wycieczke a nie otrzymasz wizy. Wydaje sie to rownie prawdopodobne, a przy tym bardziej kosztowne. Ponad to po promeski udaje sie kazdy osobiscie wiec chyba i tak czekaloby Cie wypelnianie dokumentow i wizyta w ambasadzie. No ale moze sie myle :roll: .

Troszke optymizmu, to ze czesc ludzi nie dostaje promesek to fakt ale jest tez duzy procet tych ktorym sie udalo :).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy,rozumiem że wycieczka to w praktyce to samo co staranie się samemu,znaczy że zasada przydzielania jest taka sama,starasz się sam,biuro nie pomaga nic,zapewnia tylko atrakcje już na miejscu.Chcę jeszcze zapytać,czytałem że organizowane są przez jakieś biura wyjazdy typu nauka języka powiązana z pracą sezonową,być może tędy droga,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wczytasz sie w forum to zobaczysz ze ta czesc ludzi co nie dostaje wiz to osoby , ktore maja cos na sumieniu a bardzo malo jest takich co zglaszaja sie pierwszy raz i odrazu blacha

ja mialem tylko zaswiadczenie z pracy ze pracuje , pozatym zadnych dokumentow innych , dostalem na rok a za rok czeka znow mnie ta chustawka :cry:

pzdr :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...