Skocz do zawartości

Wycieczka....


mały33

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz jeden ci powie ze otrzymanie wizy to blahostka bo mial tylko wniosek i np indeks, konsul pogadal o " [beeep]e maryni" i dal wize. Drugi mogl miec teczke pelna dokumentow, a konsul nawet nie chcial sie ich ogladac ani z nim gadac i od razu stwierdzil " nie moge przyznac wizy" i koniec. I on ci juz nie napisze ze w ambasadzie jest super wystarczy sie wyluzowac, slynny idiotyczny usmiech i wize sie ma ( a mogli miec taka sytuacje np 22 lata, studenci, rodzice o podobej zamoznosci, posiadajacy w usa wuja do ktorego jada na wakacje, i obaj nie mieli nic "na sumieniu" jak sie ktos wyrazil).

W przyznawaniu wiz turystycznych jest taka zasada ze nie ma zasada. I wedlug mnie to spokojnie mogli by je przyznawac na drodze losowania.

Dosc duze szanse na wyjazd do usa daja programy typu au pair i work&travel- nie wiem czy sei kwalifikujesz ( po prostu procent odrzuconych wnioskow jest znacznie mniejszy i nie zdarza sie tak raczej ze wiza jest odmawiana bo " psykro mi nie psekonal mnie pan", a nawet nie mail szans aby przekonac).

Uwazam ze dla mlodych ludzi wlasnie tego typu wyjazdy daja najwieksze szanse na wyjazd do usa. Bo wiza turystyczna to jest uda sie lub nie uda, jak nie sprobujesz sie nie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te programy jak rozumiem,to jakby połączenie nauki z pracą czy się myle,jeśli tak proszę o sprostowanie.Jak byś mógł to prosił bym chociaż w dwuch słowach napisz,jakie kryteria trzeba spełniać żeby się kwalifikować.Czytałem troche na forum o tym,lecz dyskusje tam prowadzone to już wyższa szkoła,mam na myśli to iż większość z nich zna zasady tych programów od podstaw,ja czytając to domyślam się tylko w czym żecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,prześledziłem sporą część forum i chyba sprubuje z wizą turystyczną,trzeba zaryzykować,w związku z tym mam jeszcze takie małe pytanko,czy było by lepiej w Krakowie,czy lepiej Warszawa bo rozumiem że taki wybór mam,a jeszcze jedno ,znalazłem kilka postów dotyczących jakiś szczepień i badań,nie wiem czy to dotyczy ludzi starających się o wizę turystyczną,czy raczej o pobyt stały,jeżeli to pierwsze to jakie to badania i szczepienia trzeba wykonać i gdzie.Może moje pytanie dla wielu jest banalne ,ale ja się nie znam,a chcę być dobrze przygotowany,bo potem to,nie mam tego,brak jeszcze czegoś no i plama.Proszę o odpowiedż,z góry dzięki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

o ile mi wiadomo to żadnych badań na turystyczną nie trzzeba robić przynajmniej u mnie obyło się bez.

a co do tego czy masz możliwość wyboru co do Krakowa czy Warszawy to się mylisz. Obowiązuje rejonizacja - w zależności od województwa to wybierasz sięalebo do Krakowa albo do Warszawy. poczytaj sobie na stronie ambasady tam jest wszystko napisane, mi informacje tam zamieszczone pomogły ( jestem po rozmowie chyba dostałam tzn. konsul przemiły pan zabrał paszport i teraz mam czekać na kuriera ale aż 10 dni i uwierzę dopiero wtedy jak zobaczę).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

ja byłam po wizęw Krakowie i był bardzo miły Pan konsul.

Zresztąnapisałam Ci wiadomość prywatną tam opisała cała moją sytuacje więc sobie pocztaj. nie chciałam już tu na forum zanudzać raz jeszcze moją historyjką.

pozdrawiam

P.s. napisze jak już będę miała paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...