Skocz do zawartości

WIZA F11


andan

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, mcpear said:

Nie miałem racji pisząc, że zgoda na paszport jest domniemaną zgodą na wyjazd - to nie jest prawda. Wg prawa na każdy wyjazd Twojego dziecka poza granicę musisz wyrazić zgodę. W razie konfliktu możesz składać zawiadomienie o uprowadzeniu dziecka lub próbie uprowadzenia.

Wydaje mi się, że o zgodę na GC nie będziesz pytany. Ale tu może moja wiedza być niepełna.

Jak w linku powyżej teoretycznie jadąc do USa Twoja partnerka powinna mieć Twoją zgodę na podróż i jest to wymagane przez służby USA. W praktyce nie zawsze jest to silnie przestrzegane przez CBP (wg mojej wiedzy i doświadczenia) - tak więc nie liczyłbym, że z automatu podróż zostanie uniemożliwiona.

Jak nie chcesz dopuścić do wyjazdu z Polski musisz "blokować" przyznanie wizy albo składać donosy o próbie uprowadzenia.

Ja tylko dodam ze w strone USA zdarzyla mi sie w tym roku kontrola na lotnisku w Amsterdamie (w strone Polski nie a to byli o ile sie nie myle ci sami celnicy) i kazdego maglowali o pozwolenie na podrozowanie dla dzieci. Co prawda wymagali tego ale jak ktos nie mial dawali pogadanke i puszczali I (Ja mialam, musialo byc potwierdzone notarialnie). Wiec nie wiem na ile to jest wyrywkowo na ile bez ale przede mna byla pani z dziecmi w wieku szkolnym ktora mowila ze pierwszy raz jej sie zdarzylo zeby ktos o to pytal a lata z dziecmi juz wiele lat. 

Ja bym w takiej sytuacji chyba przed potencjalnym wylotem zglosila to na policje i ewentualnie probowala sie dowiedziec co to beda za linie lotnicze i tam bezposrednio tez probowac albo na lotnisko zglosic ze moze byc taka sytuacja zeby mieli to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...