Jump to content

Zielona karta a studia

Recommended Posts

Hej! Jestem studenka pierwszego roku na uniwersytecie w Anglii. W tamtym roku zostałam wylosowana w loterii wizowej i miesiac temu odebrałam wize. W styczniu planuje wjechac do Stanow zeby otrzymac zielona karte.

Zastanawiam sie nad przerwaniem studiow w Anglii i przeniesieniu sie na uniwersytet w Stanach jednak martwia mnie koszty z tym zwiazane. Chciałabym uslyszec jakas opinie od innych. Czy warto? Czy jest mozliwosc dokonczenia studiow w Anglii i wtedy wyjazd za 3 lata? Reentry permit? 

z gory dzieki za odpowiedzi :)

6 hours ago, Roelka v.2 said:

Jesli jestes w stanie utrzymac jednoczesnie rezydenture w US to polecam skonczyc studia w Anglii. Chyba ze masz duzo kasy i nie straszne ci sa koszta studiow w USA. :)

Wlasnie o to chodzi ze nie jestem pewna czy dam rade utrzymac status rezydenta. Reentry permit jest tylko na rok lub dwa z tego co wiem?

• 2 weeks later...

ja mam do dokończenia studia w Polsce, tylko do czerwca i zastanawiam się właśnie też jak to wygląda, wjadę do marca do stanów, potem wrócę dokończyć studia to czy nie będzie problemu z tym, że byłam kilka miesięcy poza ust

3 hours ago, Zuziabet said:

ja mam do dokończenia studia w Polsce, tylko do czerwca i zastanawiam się właśnie też jak to wygląda, wjadę do marca do stanów, potem wrócę dokończyć studia to czy nie będzie problemu z tym, że byłam kilka miesięcy poza ust

https://www.uscis.gov/green-card/after-we-grant-your-green-card/international-travel-as-a-permanent-resident