Skocz do zawartości

studia w USA - finansowanie


letty1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje studia w NY, mam juz zlozone papiery i czekam na odpowiedz. Moje pytanie dotyczy finansowania studiow. Chodzi o to ze ja nie mam takich pieniedzy zeby za nie zaplacic ale mam sponsora w postaci wujka (rodzony brat mojej mamy). Czy to bedzie uznane czy koniecznie musze miec swoje pieniadze? I jeszcze troszke odbiegajac od temamtu: czy moja mama moglaby starac sie o zielona karte czy jakis inny dokument upowazniajacy do stalego legalnego pobytu jako najblizsza rodzina wujka ktory jest w stanach juz ponad 20 lat i jest legalnie? Z gory dziekuje za pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze oni sa rodzenstwem(mama i wujek).Czy Twoj wujek jest rezydentem czy juz staral sie ,i dostal obywatelstwo??Jesli jest obywatelem to moze zlozyc petycje o green card na Twoja mame.

Family Preference Green Card – Petcje zlozone przez przez obywateli Stanow Zjednoczonych badz rezydentow na czlonkow ich rodzin.

Family Fourth Preference: siostry oraz bracia obywateli Stanow Zjednczonych ( obywatel musi miec ponad 21 lat aby moc zaczac sponsorowac )

www.prawoimigracyjneusa.com/zielonakarta.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje studia w NY, mam juz zlozone papiery i czekam na odpowiedz. Moje pytanie dotyczy finansowania studiow. Chodzi o to ze ja nie mam takich pieniedzy zeby za nie zaplacic ale mam sponsora w postaci wujka (rodzony brat mojej mamy). Czy to bedzie uznane czy koniecznie musze miec swoje pieniadze? I jeszcze troszke odbiegajac od temamtu: czy moja mama moglaby starac sie o zielona karte czy jakis inny dokument upowazniajacy do stalego legalnego pobytu jako najblizsza rodzina wujka ktory jest w stanach juz ponad 20 lat i jest legalnie? Z gory dziekuje za pomoc. Pozdro

To zalezy. Na jaka uczelnie chcesz zdawac? Czy masz juz GRE lub TOEFL? Czy skonczylas jakies studia w Polsce? Ile ta uczelnia ma kosztowac rocznie? Czy twoj wujek da ci pieniadze na te studia, czy po przylocie do USA zaczniesz zarabiac? To wazne pytania, bo mozna sie przeliczyc w kalkulowaniu kosztow. Ja mialem ciotke, co mi wypisalal kwit, ze ma kase i dostalem wize studencka, teraz studiuje w NYU i ide na OPT, wiec kasa wpadnie jakas. Wszystko co zarobie idzie na studia. Jak masz pytania, to odpisz na PM, przebylem juz te droge!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy...(...)..Ile ta uczelnia ma kosztowac rocznie? Czy twoj wujek da ci pieniadze na te studia, czy po przylocie do USA zaczniesz zarabiac?

O ile mi wiadomo to na wizie studenckiej F1 nie mozna pracowac (legalnie ozywiscie).

Dlatego potrzebny jest sponsor. Zeby udowodnic ze stac Cie na te studia tj., ze jest ktos kto pokryje koszta.

W wiekszosci wypadkow "ten" sponsor jest tylko na papierze a ludzie pracuja na czrno.

Ale na pewno nie mozesz powiedziec konsulowi, ze Twoim sponsorem bedzie wujek. Ale Ty zdajac soboie sprawe ze to sa duze koszta, zamierzasz go troche odciazyc -pracujac.

Nigdy nie dostaniesz wizy!!!.... bo skoro nie wolno... a ty planujesz pracowac to.... - sam/a pomysl....

Jesli nawet planujesz pracowac to na pewno o tym nie mow konsulowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy...(...)..Ile ta uczelnia ma kosztowac rocznie? Czy twoj wujek da ci pieniadze na te studia, czy po przylocie do USA zaczniesz zarabiac?

O ile mi wiadomo to na wizie studenckiej F1 nie mozna pracowac (legalnie ozywiscie).

Dlatego potrzebny jest sponsor. Zeby udowodnic ze stac Cie na te studia tj., ze jest ktos kto pokryje koszta.

W wiekszosci wypadkow "ten" sponsor jest tylko na papierze a ludzie pracuja na czrno.

Ale na pewno nie mozesz powiedziec konsulowi, ze Twoim sponsorem bedzie wujek. Ale Ty zdajac soboie sprawe ze to sa duze koszta, zamierzasz go troche odciazyc -pracujac.

Nigdy nie dostaniesz wizy!!!.... bo skoro nie wolno... a ty planujesz pracowac to.... - sam/a pomysl....

Jesli nawet planujesz pracowac to na pewno o tym nie mow konsulowi.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z http://www.pso-usa.org/Polish/ :

Masz prawo do pracy na kampusie uczelni do 20 godzin tygodniowo w czasie roku szkolnego i do 40 godzin tygodniowo w czasie przerw międzysemestralnych.

Po pierwszych 9 miesiącach spędzonych na wizie studenckiej zdobywasz prawo do odbycia rocznego stażu (OPT, optional practical training).

Masz prawo do pracy poza kampusem w organizacjach międzynarodowych (ONZ, Bank światowy itp.). Jeśli uda Ci się otrzymać ofertę pracy, USCIS niemal automatycznie przyzna Ci zezwolenie na nią (nie ma limitu okresu zatrudnienia, jak w przypadku 12 miesięcy na OPT).

W rzadkich wypadkach może Ci się udać zdobycie pozwolenia na pracę poza kampusem ze względu na "ciężkie warunki finansowe (severe economic hardship), spowodowane nieprzewidzianymi wypadkami

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...