Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - szanse na wizę


Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Kate994 said:

Super, bardzo dziękuję za odpowiedzi!!

Potencjalnie jeśli miałabym teraz rozmowę (maj) z amerykańską firmą i złożyliby mi w czerwcu / lipcu ofertę pracy, to czy to i tak nie byłoby procesowane do momentu kolejnej loterii?

Co do K1 to wiem, że trzeba długo czekać na samą wizę, ale myślałam, że po jej otrzymaniu czekanie na pozwolenie na pracę to już nie kolejne pół roku...

 

 

Nope. Po wjezdzie do USA i po slubie skladacie dopiero petycje o zielona karte. Do petycje dolaczasz petycje o pozwolenie na prace. U potem sobie czekasz 6 miesiecy albo dluzej kto wie na to pozwolenie. A potem jeszcze dluzej na sama zielona karte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Podbijam to jeszcze:

Potencjalnie jeśli miałabym teraz rozmowę (maj) z amerykańską firmą i złożyliby mi w czerwcu / lipcu ofertę pracy, to czy to i tak nie byłoby procesowane do momentu kolejnej loterii?

Co do K1 to wiem, że trzeba długo czekać na samą wizę, ale myślałam, że po jej otrzymaniu czekanie na pozwolenie na pracę to już nie kolejne pół roku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Kate994 said:

Głupie pytanie z mojej strony - to dotyczy sytuacji z pozwoleniem na K1 czy jeśli dostanę ofertę pracy?

O EAD trzeba sie ubiegac przy wariancie z K1. 

12 minutes ago, Kate994 said:

Potencjalnie jeśli miałabym teraz rozmowę (maj) z amerykańską firmą i złożyliby mi w czerwcu / lipcu ofertę pracy, to czy to i tak nie byłoby procesowane do momentu kolejnej loterii?

Tak. Nastepna loteria to kwiecien 2023.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Kate994 said:

Na wjazd na K1 jest 6 miesięcy od jej uzyskania. W tym czasie czy mogę aplikować o pozwolenie na prace? W sensie jak uzyskałabym K1 i była te kilka miesięcy w Polsce 

Nie. O pozwolenie o prace aplikuje sie juz w USA, po slubie, razem z petycja o zielona karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Kate994 said:

Na wjazd na K1 jest 6 miesięcy od jej uzyskania. W tym czasie czy mogę aplikować o pozwolenie na prace? W sensie jak uzyskałabym K1 i była te kilka miesięcy w Polsce 

Napierw aplikujesz o wize K1. Czekasz ok roku na approval. Odbierasz wize w ambasadzie. Jedziesz do USA. W ciagu 90 dni musisz brac slub. Po slubie wysylasz pakiet na zielona karte. Pakiet zawiera petycje o pozwolenie na prace i podroze (bez tego nie opuszczaj US bo potem juz nie wrocisz). Czekasz kilka miesiecy i dostajesz te pozwolenia. Po kolejnych kilku miesiacach dostajesz zielona karte. Dwa lata pozniej aplikujesz o kolejna zielona karte tym razem wazna 10 lat. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...