Skocz do zawartości

Możliwy scenariusz jeśli podejmę teraz pracę w PL


kubaz

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kenadams napisał:

Tak, wystarczy. Adres trzeba podać już na etapie wypełniania wniosku o wizę (DS-260). Potem można go zaktualizować jeszcze podczas rozmowy w ambasadzie i właśnie na wjeździe.

Ale spokojnie. Po pierwsze, nie napalałbym się, masz szanse na wylosowanie ok. 1:100. Po drugie, nawet po wylosowaniu ten proces jest tak ślamazarny i samo uzyskanie wizy jest tak niepewne (szczególnie w ostatnich latach), że i tak nie ma co się napalać a na pewno zdążysz jeszcze przeczytać cały internet. Co roku jest wątek dla wylosowanych na tym forum, z odnośnikami do poprzednich i tam z pewnością dostaniesz znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Cześć, rozumiem, ze mieszkanie należy wynająć na odległość, zanim się wyjedzie, żeby podać adres do odbioru karty? A nie można podać Np. Adresu pracodawcy? Mieliśmy zamiar pomieszkać trochę w hotelu, a na miejscu znaleźć mieszkanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Iwona03 said:

Cześć, rozumiem, ze mieszkanie należy wynająć na odległość, zanim się wyjedzie, żeby podać adres do odbioru karty? A nie można podać Np. Adresu pracodawcy? Mieliśmy zamiar pomieszkać trochę w hotelu, a na miejscu znaleźć mieszkanie. 

Nie mam jeszcze wizy w ręce i niepewne jest czy ją będę miał, więc nie mam doświadczenia w tym zakresie. Ja na razie podałem adres hotelu żeby było cokolwiek, a docelowo planuję poprosić znajomych żeby GC przyszła na ich adres (mam ich trochę w US). Masz już wizę lub jakieś widoki na nią? Inaczej to jest snucie wizji szklanych domów... szkoda czasu, który można poświęcić np. na zdobywanie zawodu/doświadczenia który w ogóle taką emigrację może umożliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kenadams napisał:

Nie mam jeszcze wizy w ręce i niepewne jest czy ją będę miał, więc nie mam doświadczenia w tym zakresie. Ja na razie podałem adres hotelu żeby było cokolwiek, a docelowo planuję poprosić znajomych żeby GC przyszła na ich adres (mam ich trochę w US). Masz już wizę lub jakieś widoki na nią? Inaczej to jest snucie wizji szklanych domów... szkoda czasu, który można poświęcić np. na zdobywanie zawodu/doświadczenia który w ogóle taką emigrację może umożliwić.

Rozumiem, mamy wyemigrować dzięki sponsorowaniu pracowniczemu na zielona kartę. Stad moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Iwona03 said:

Rozumiem, mamy wyemigrować dzięki sponsorowaniu pracowniczemu na zielona kartę. Stad moje pytanie. 

Wybacz, pomyliłem Cię z @Kora83 :-) 
Może zapytaj w swoim pierwszym wątku lub jeszcze innym, bo to jest chyba raczej wątek dla marzycieli :D 
Ale tak - AFAIK GC przychodzi po prostu pocztą, więc trzeba tylko kogoś zaufanego z adresem w USA żeby odebrał i przechował przesyłkę. Wątpię, żeby hotel chciał się bawić w takie klocki, pracodawca - moożee... ale ja bym raczej celował w znajomych/rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kenadams napisał:

Wybacz, pomyliłem Cię z @Kora83 :-) 
Może zapytaj w swoim pierwszym wątku lub jeszcze innym, bo to jest chyba raczej wątek dla marzycieli :D 
Ale tak - AFAIK GC przychodzi po prostu pocztą, więc trzeba tylko kogoś zaufanego z adresem w USA żeby odebrał i przechował przesyłkę. Wątpię, żeby hotel chciał się bawić w takie klocki, pracodawca - moożee... ale ja bym raczej celował w znajomych/rodzinę.

Dzięki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=124106]Kora83[/mention]Aaa.. czyli etapami.
1) Wysłać z Polski emaila do obslugi hotelu z zapytaniem czy mogliby odebrać i przechować moją GC,
2) Przylecieć do USA po raz pierwszy i podejść do tego hotelu i potwierdzić, że jest taka możliwośc. 
3) Wrócić do Polski. 
4) Kiedy dostanę email, że zielona karta do nich dotarła, przylecieć drugi raz i ją odebrać. 
5) Wrócić do Polski na do pół roku, 
6) Rozwiązać umowę z pracodawcą i polecieć już na dobre do USA. 
 
Czyli to tak wg Ciebie powinno wyglądać? 
1- poczekac na wyniki a potem kombinowac
2- wybrac dant hotel i wpisac jego adres
3- po otrzymaniu karty pojechac do tego hotelu,zameldowac sie i poprosic o rozmowe z kierownikiem,lub przed wylotem wyslac email do tego hotelu i wyjasnic i poprosic po zameldowaniu sie o przysluge
4- zalatwic co trzeba w USA i wrocic do Polski
5- kontaktowac sie z hotelem w miedzy czasie

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, pomyliłem Cię z [mention=124106]Kora83[/mention] :-) 
Może zapytaj w swoim pierwszym wątku lub jeszcze innym, bo to jest chyba raczej wątek dla marzycieli  
Ale tak - AFAIK GC przychodzi po prostu pocztą, więc trzeba tylko kogoś zaufanego z adresem w USA żeby odebrał i przechował przesyłkę. Wątpię, żeby hotel chciał się bawić w takie klocki, pracodawca - moożee... ale ja bym raczej celował w znajomych/rodzinę.
Prosze Cie powiedz mi jak to bylo w Twoim przypadku?Bo znalezc zaufana osobe to chyba nie jest wcale tak latwo. Nie znajac tak naprawde tej osoby wszystko moze sie zdarzyc.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kora83 said:

Prosze Cie powiedz mi jak to bylo w Twoim przypadku?Bo znalezc zaufana osobe to chyba nie jest wcale tak latwo. Nie znajac tak naprawde tej osoby wszystko moze sie zdarzyc.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 

Właśnie nie było, bo jeszcze nie mam nawet wizy. Natomiast, mam w USA długoletniego przyjaciela, mam kilkoro zaufanych znajomych Polaków (poznanych w PL którzy tam wyjechali lub poznanych w USA kiedy tam mieszkałem przez chwilę), mam też jakąś rodzinę od biedy... ktoś się znajdzie, to nie jest znowu jakaś ogromna przysługa :-) Szczerze mówiąc, nie myślałem co bym zrobił jak bym nikogo zaufanego nie miał - bo mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynki pocztowe moi drodzy?

UPS:
I'm moving to the Chicago area. Can I sign up for mailbox services before arriving at my new location?
Yes. Contact us for details and requirements. If you are currently a mailbox customer at another The UPS Store location, make arrangements to have your mail re-mailed to your new location.
A tutaj usps:
 
Edit:
Z tego co widze to jednak

Can you send a green card to a PO box?

2 attorney answers. While it is true that if you change your address while an application is pending USCIS does not always catch on, you cannot use a P.O. Box address. Even if you hire an attorney, the green card will be sent to you, not to an attorney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynki pocztowe moi drodzy?
UPS: I'm moving to the Chicago area. Can I sign up for mailbox services before arriving at my new location? Yes. Contact us for details and requirements. If you are currently a mailbox customer at another The UPS Store location, make arrangements to have your mail re-mailed to your new location. https://locations.theupsstore.com/il/chicago/2020-n-california-ave/mailbox-services A tutaj usps: https://www.usps.com/manage/po-boxes.htm   Edit: Z tego co widze to jednak Can you send a green card to a PO box?
2 attorney answers. While it is true that if you change your address while an application is pending USCIS does not always catch on, you cannot use a P.O. Box address. Even if you hire an attorney, the green card will be sent to you, not to an attorney.
Szkoda,bo o tym myslalam Ciekawe jakby sie skontaktowac z jakims prawnikiem imigracyjnym czy zgodzilby sie podac adres swojej kancelarii za oplata?


Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...