Skocz do zawartości

Drugie podejście do interview


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam pytanie. Wypełnialiśmy drugi raz wnioski DS-160 z żoną i dla córki. Mieliśmy już w kwietniu wizytę w Krakowie sprawie F1 dla mnie i F2 dla dependents i nasze wizy zostały odrzucone. Tym razem składamy w Warszawie (stąd jesteśmy, ostatnio czas oczekiwania w Warszawie na F1 wynosił 79 dni). I mam pytanie bo nie wiem czy wypełniać DS-160 jeszcze raz. Kilka błędów:

- w moim wniosku nazwę pracodawcy dałem xxx Polska zamiast xxx Sp z o o 

- żona na pytanie czy kiedykolwiek miała odrzuconą wizę do US napisała: we had rejected F1 and F2 visas at one interview at Krakow US consulate czy coś w tym stylu, nie podała powodu 214(b), jak wypełniałem wniosek za córkę to dałem to samo ale podałem powód (nie wiem w ogóle czy miały one odrzucone wnioski czy tylko ja skoro one były dependents)

- we wniosku córki na sam koniec było (jak to w DS-160) pytanie o to, czy ktoś pomagał Ci wypełnić i zaznaczyłem nie. Wiem, że mogę za dziecko podpisać wniosek wpisując ID jego paszportu ale z tym nie jestem pewien. 

Myślicie, że powienniśmy jeszcze raz od nowa uzupełnić wnioski? Nie są jeszcze opłacone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz mamy kwiecien... czyli wczesniej w tym miesiacu mieliscie wasz wniosek zostal odrzucony i teraz probujecie znowu tyle ze w innym miescie? Lol. 

Czy cos zmienilo sie diametralnie w waszej sytuacji od czasu zlozenia wnioski w Krakowie? Jaki byl powod odmowy? 

Bo wedlug mnie tracicie czas. To ze jakos inaczej wypelnicie wniosek nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

214(b), nie miałem okazji wykazać związków z krajem. W sensie VO nie pytał mnie praktycznie o więzy ale to moja wina że za mało powiedziałem. Mam całą teczkę dokumentów, zaświadczeń itp (m.in. od mojego pracodawcy że na mnie poczekają) i wiem co mam mówić. Jestem na 99% pewny, że zamiast odmowy chciał mi dać inny dokument ale nie mógł go znaleźć.

 

Dobra do meritum - czy "błędy" które wymieniłem powyżej należy poprawić czy nie zawracać sobie tym głowy?

Edytowane przez luckyluke1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, luckyluke1 said:

- w moim wniosku nazwę pracodawcy dałem xxx Polska zamiast xxx Sp z o o 

- żona na pytanie czy kiedykolwiek miała odrzuconą wizę do US napisała: we had rejected F1 and F2 visas at one interview at Krakow US consulate czy coś w tym stylu, nie podała powodu 214(b), jak wypełniałem wniosek za córkę to dałem to samo ale podałem powód (nie wiem w ogóle czy miały one odrzucone wnioski czy tylko ja skoro one były dependents)

- we wniosku córki na sam koniec było (jak to w DS-160) pytanie o to, czy ktoś pomagał Ci wypełnić i zaznaczyłem nie. Wiem, że mogę za dziecko podpisać wniosek wpisując ID jego paszportu ale z tym nie jestem pewien. 

  1. Nieistotne
  2. Wazne jest, ze sie "przyznala". Dokladny powod CO bedzie mial przed soba na komputerze.
  3. To bym poprawil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...