Jump to content

CR-1 i I-130 - dodatkowe dowody


Recommended Posts

Cześć

z góry przepraszam jeśli jakieś tematy już wcześniej były poruszone.

Jestem żoną obywatela USA. Wzięliśmy ślub pod koniec października zeszłego roku w Danii a ok tydzień później - 5 listopada 2021 — mąż złożył wniosek I-130. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnego wyniku sprawy ani prośby o kolejne dokumenty. 
Moje pytania:

1. Ostatnio dodaliśmy do wniosku o I-130 kolejne dowody (m.in. uposażenia ubezpieczenia, kolejne wspólne bilety itd). Na jednej ze stron przeczytałam, że USCIS nie zawsze rozpatruje dowody dodane po złożeniu wniosku i patrzy tylko na oryginalna aplikacje. Czy ktoś wie czy to prawda?

2. Wiem, że mąż musi posiadać domicile w USA przy składaniu wniosku o I-864. Obecnie mąż przebywa ponad polowe czasu w Europie (oczywiście głównie w Polsce), natomiast pracuje zdalnie i jest zatrudniony przez amerykańska firmę i tam rozlicza podatki, jest tam zarejestrowany do głosowania, ma stały adres u mamy itd. Czy jego domicile moze w jakis sposób zostać zakwestionowane? Dodam, ze przez przedłużający się proces chcieliśmy wspólnie wynająć większe mieszkanie w Polsce i dodać to jako dowód małżeństwa, natomiast nie chciałabym żeby to zaszkodziło sprawie.

3. Po ślubie i już po złożeniu wniosku o I-130 zarejestrowałam ślub w polskim urzędzie i zmieniłam nazwisko. Czy warto dodać nowy paszport do wniosku o I-130? 

4. Sam proces trwa dłużej niż się spodziewaliśmy. Czy ktoś zna moze orientacyjny czas między zatwierdzeniem I-130 ( czytałam ze obecnie samo to moze trwać kilkanaście miesięcy) a rozmową w konsulacie?

z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W dniu 20.06.2022 o 18:36, Szarak93 napisał:

5 listopada 2021 — mąż złożył wniosek I-130. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnego wyniku sprawy ani prośby o kolejne dokumenty. 

https://egov.uscis.gov/processing-times/ tutaj sprawdzisz ile procesują Twój wniosek.

U nas procesowanie USCIS trwało prawie rok, mąż składał jako GC a po egzaminie wysyłał o zmianę statusu. Od lutego mamy sprawę w NVC, mi 3 tyg temu zaakceptowali już wszystko, u córki brakło jednego podpisu. Czekam co dalej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...