Skocz do zawartości

przekraczanie granicy z GC - kontrola Emigration


mary

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, ale po kolei...

Byłam w USA przez 4 lata( niestety nielegalnie - na wizie turystycznej która się skończyła po pół roku). Potem wróciłam do Polski , wylosowałam GC i o dziwo dostałam w Konsulacie wizę emigracyjną. Ale obawiam się teraz czy mnie w ogóle wpuszczą do USA, bo wiem że Emigration może mnie cofnąć. Myślę o tym żeby nie wlatywac przez to lotnisko z którego odlatywałam , a np. przejechać z Kanady - może tamtędy byłoby łatwiej, może nie mają takiej bazy danych. Jeśli ktoś ma informacje na takie tematy to bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baze danych maja wszedzie taka sama - zwlaszcza jesli mowimy o osobach wjezdzajacych z DV Lottery i IR.

Nie ma powiedziane, ze Cie wpuszcza, ale nie ma powiedziane, ze Cie nie wpuszcza. Jednak nawet wpuszczenie Cie nie gwarantuje dostania GC (bo rekord jest jeszcze sprawdzany przed zatwierdzeniem GC do druku).

I co wazne: raz jeszcze sprawdza sie go kiedy starasz sie o obywatelstwo (wtedy juz bardzo szczegolowo i dokladnie).

Nie rozumiem dlaczego nie staralas sie o tzw. waiver? To, ze konsul wize Ci wyda, to czesty przypadek. To, ze nie wpuszcza do USA tez sie zdarza. To, ze potem dojda do wszystkiego - tez sa czeste przypadki. Tyle, ze zawsze masz niepewnosc co bedzie jak odkryja ze sklamalas pod przysiega. Wtedy masz bar na zawsze.

Ale good luck, moze bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina, dziękuje serdecznie za odpowiedź! Żałuję że nie starałam się o ten Waiver ale po prostu nie wiedziałam że coś takiego istnieje - teraz jest już za późno. Jeśli chodzi o tą Kanadę to myślę o niej również pod tym kątem, że urzędnicy na tamtej granicy nie są tak wyczuleni jak na O'Hare, gdzie takich przypadków jest z pewnością więcej. Poza tym jest to miejsce gdzie przyleciałam, a później odlatywałam, może mają tam jakąś wewnętrzną bazę danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza danych jest wszedzie taka sama. I ty nie wlatujesz na wizie B1/B2 gdzie mozna cos uzasadnic dobrym badz zlym humorem urzednika. Ty wlatujesz z wiza imigracyjna a to juz zupelnie cos innego.

Wiecej jest przypadkow kiedy cofaja z wiza turystyczna, a tak jak Ci mowie - Ty lecisz na innych zasadach.

Czy wlecisz w NJ, czy w IL, czy na FL - bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...