Jump to content

Tax a mieszkanie poza granicami Stanów z GC


Recommended Posts

Witam,

czy są tu osoby które posiadają zielona kartę jednak mieszkają poza USA? W tym roku dostałam GC jednak zaaplikowałam o tak zwany biały paszport gdyż chciałabym dokończyć studia w UK przez kolejna 2 lata. Czekam teraz na decyzje jednak w międzyczasie chciałabym się rozliczyć w Stanach z tego co zarabiam. Jaka formę trzeba wypełnić? i czy mogę to porostu zrobić przez turbotax? Również jak to dokładnie wyglada, kiedyś słyszałam ze jak się zarabia ponad 10k to trzeba płacić, poniżej jednak nie. 

Z góry dzieki!

Link to comment
Share on other sites

Polecam zaglądnąć tutaj: 

Jeśli zarabiałaś tylko w UK, to prawdopodobnie będziesz mogła skorzystać z Foreign Earned Incomen Exclusion - pierwsze $112,000 zarobione poza USA nie wliczają się do podatku (ale są haczyki). Polecam zatrudnić tax advisora, np. przez platformę H&R Block (przez TurboTax chyba też da się z pomocą advisora). Ja miałem w tym roku podobną sytuacje.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za info! Mogłabym spytać ile czasu zajęło rozliczenie się przez H&R Block? Wiem ze trochę późno się za to zabrałam ale mam nadzieje ze do wtorku się wyrobie! Również jak nie masz nic przeciwko to mogłabym spytać ile zapłaciłeś za poradę? Z góry dzięki!|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...