Jump to content

Jak wyjechać Polce do USA


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem w dość skomplikowanej sytuacji. Mój chłopak przebywa obecnie w USA z programem U4U (Uniting for Ukraine). Jego rodzice mieszkają tam już 5 lat i w tym roku mogą starać się o obywatelstwo. Jak pewnie się domyślacie potrzebuje znaleźć sposób aby moc do niego pojechać. Oczywiście potrzebuje znaleźć sposób który zagwarantuje mi legalne życie tam. Proszę o pomoc, będę wdzięczna za każda sugestie

Link to comment
Share on other sites

To ze jego rodzice maja czy nie obywatelstwo nie ma znaczenia dla ciebie - jesli rodzice wystapia o zielone karte dla syna (proces potrwa pare lat) to wtedy syn moze, PO SLUBIE, sponsorowac ciebie na wize malzenska. Ten proces rowniez potrwa okolo 2 lat. Jak dostaniesz po tych kilku latach wize malzenska to mozesz wyjechac.

Ktos mnie moze poprawi ale w tym przypadku obywatelstwo rodzicow nie przejdzie na syna. Czyli beda musza go normalnie sponsorowac.

 

W miedzy czasie, jesli masz wolne jakies $20.000 i dostaniesz sie na studia w US, to mozesz starac sie o wize studencka. Tylko jest to wiza nie imigracyjna na ktorej nie masz prawa normalnej pracy.

Jesli masz jakies konkretne wyksztalcenie zawodowe to mozesz starac sie poszukac pracodawcy w US i starac sie o wize pracownicza. Rowniez wiza nie imigracyjna.

Jeszcze masz rowniez loterie wizowa. I to w sumie tyle.

Mozesz tez go odwiedzac na wizie B2 albo ESTA.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...