Skocz do zawartości

Jak wyjechać Polce do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem w dość skomplikowanej sytuacji. Mój chłopak przebywa obecnie w USA z programem U4U (Uniting for Ukraine). Jego rodzice mieszkają tam już 5 lat i w tym roku mogą starać się o obywatelstwo. Jak pewnie się domyślacie potrzebuje znaleźć sposób aby moc do niego pojechać. Oczywiście potrzebuje znaleźć sposób który zagwarantuje mi legalne życie tam. Proszę o pomoc, będę wdzięczna za każda sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jego rodzice maja czy nie obywatelstwo nie ma znaczenia dla ciebie - jesli rodzice wystapia o zielone karte dla syna (proces potrwa pare lat) to wtedy syn moze, PO SLUBIE, sponsorowac ciebie na wize malzenska. Ten proces rowniez potrwa okolo 2 lat. Jak dostaniesz po tych kilku latach wize malzenska to mozesz wyjechac.

Ktos mnie moze poprawi ale w tym przypadku obywatelstwo rodzicow nie przejdzie na syna. Czyli beda musza go normalnie sponsorowac.

 

W miedzy czasie, jesli masz wolne jakies $20.000 i dostaniesz sie na studia w US, to mozesz starac sie o wize studencka. Tylko jest to wiza nie imigracyjna na ktorej nie masz prawa normalnej pracy.

Jesli masz jakies konkretne wyksztalcenie zawodowe to mozesz starac sie poszukac pracodawcy w US i starac sie o wize pracownicza. Rowniez wiza nie imigracyjna.

Jeszcze masz rowniez loterie wizowa. I to w sumie tyle.

Mozesz tez go odwiedzac na wizie B2 albo ESTA.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...