Skocz do zawartości

rodzinna relokacja do US- czy ktoś ma pomysłv


Rekomendowane odpowiedzi

Chcemy wyjechać z żoną i dziećmi (5-tka) do US (AZ/ Phoenix), najstarsze ma teraz lat 17, a pozostałe urodzone w US, z czego najstarsze 15 lat.

Jak to wszystko legalnie ogarnąć?

Żona prawnik (aktualnie maluch 5- miesięcy więc wychowawczy jeszcze 2.5 roku w PL w budżetówce jakby co), ja z kolei po studiach ekonomicznych, manager z międzynarodowym doświadczeniem. Studiowałem też w US i poza RP. W US kończyłem HS.

Gdybym był spawaczem itp byłoby prosto, a tak uzyskanie wizy sponsorowanej mega trudne żeby nie powiedzieć  „mission impossible”

->Czy będąc w US na wizie B1/B2 i szukając roboty na miejscu można będzie zmienić status np. na wize sponsorowaną bez wyjazdu z US?

Myślałem początkowo też o wizie E-2, ale to jest bardziej skomplikowane niż myślałem.

ps wszystkie pobyty legalne, zero visa violations u żadnego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow niezly wiza shopping. :D

Pytanie o wize pracownicza, wize studencka, zmiany statusu z wizy B2, wojsko... fajnie ale te wizy nie gwarantuja pobytu a co do wojska trzeba miec zielona karte albo obywatelstwo (w zaleznosci od military branch). Zona prawnik raczej w US nie moglaby praktykowac bo to zupelnie inna bajka.

Jak syn obywatel bedzie mial 21 lat i ochote zyc w US, to bedzie mogl sponsorowac rodzicow na zielona karte. Rodzenstwo tez, ale to potrwa 10 lat albo i wiecej.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Wow niezly wiza shopping. :D

Pytanie o wize pracownicza, wize studencka, zmiany statusu z wizy B2, wojsko... fajnie ale te wizy nie gwarantuja pobytu a co do wojska trzeba miec zielona karte albo obywatelstwo (w zaleznosci od military branch). Zona prawnik raczej w US nie moglaby praktykowac bo to zupelnie inna bajka.

Jak syn obywatel bedzie mial 21 lat i ochote zyc w US, to bedzie mogl sponsorowac rodzicow na zielona karte. Rodzenstwo tez, ale to potrwa 10 lat albo i wiecej.

Just checking  our options;)

1/ to jak, czy wiesz czy jest opcja z tą zmianą statusu z B2 na sponsorowaną pracowniczą. Żona może iść na LLMa + bar i jesteśmy w domu.

prawnik imigracyjny twierdził że do 2 lat dla rodziców a dla rodzeństwa faktycznie 10 la, ale to nadal za 6 lat i tylko jeśli 21-no latek będzie tam mieszkał na stałe, więc słabe. będziemy mieć pod 50-tke wtedy już. Too late to make the whole move.

 

ps o wojsko pytałem w temacie dziecka lat 17, bez obywatelstwa US akurat, bo ją to kręci, no i ktoś pisał że sposób na emigrację…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, jar9 said:

Just checking  our options;)

1/ to jak, czy wiesz czy jest opcja z tą zmianą statusu z B2 na sponsorowaną pracowniczą. Żona może iść na LLMa + bar i jesteśmy w domu.

prawnik imigracyjny twierdził że do 2 lat dla rodziców a dla rodzeństwa faktycznie 10 la, ale to nadal za 6 lat i tylko jeśli 21-no latek będzie tam mieszkał na stałe, więc słabe. będziemy mieć pod 50-tke wtedy już. Too late to make the whole move.

 

ps o wojsko pytałem w temacie dziecka lat 17, bez obywatelstwa US akurat, bo ją to kręci, no i ktoś pisał że sposób na emigrację…?

Dziecko moze wstapic do wojska jak ma zielona karte albo obywatelstwo. Np. Do Army wymagana jest zielona karta a do Air Force juz obywatelstwo. Juz do wojska nie przyjmuja osob na zwyklych wizach. Kiedys chyba tak robili jak potrzebowali miesa armatniego do Afganistanu i Iraku. Zreszta wymagania co do enlistment mozna wygooglowac.

Co do zmiany statusu z B2 na wize pracownicza... z tego co wiem nie jest to mozliwe bo musialabys byc w stanie utrzymac legalny status przez caly proces ktory raczej trwalby na pewno dluzej niz max 6 miesiecy ktore masz na wizie B2. Ale ktos bardziej w temacie sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...