Skocz do zawartości

Odmowa przedłużenia l-539


Pattii66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś ma doświadczenie z odmowa przedłużenia wizy b2 to jest l-539 . Moja sprawa wyglada tak , że z powodu zamknięcia lotniska podczas covid w USA i anulowania mi lotów złożyłam wniosek o przedłużenie gdyż kończyła mi się ważność pobytu a dokładnie kwietnia 2020 roku . Wniosek dotarł do uscis i oczekiwałam na dalsze działania w tej sprawie , wróciłam do polski w sierpniu 2020 bo uruchomili loty , natomiast uscis wysłał mi datę na październik 2020 żeby zgłosić się na oddanie odcisków i tego nie zrobiłam , wiec z racji tego odrzucili , odmówili mi wniosek w czerwcu 2021 roku gdyż wyleciałam wcześniej z USA . Od tamtego czasu nie poleciałam do USA. Czy jeżeli teraz się zdecyduje na powrót będę miała kłopoty na lotnisku i mogą mnie cofnąć ? Wize mam ważna do 26 maja 2024 roku :( (wiza b2 10 letnia ). Czy lepiej się starać o nowa wizę b2 w ambasadzie ? Pomóżcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę się dowiedzieć czy moja wiza została anulowana ? I z tego co adwokat mi mówił , a może wprowadził mnie w błąd jeżeli złożyłam wniosek to przez cały czas trwania sprawy mogłam siedzieć w USA bo to zgłosiłam . Czy jechanie do ambasady żeby wyjaśnić ta sprawę ma sens ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam takie informacje

Jeśli zaś przed upływem terminu z formularza I-94 ktoś złożył w amerykańskim Urzędzie Imigracyjnym (US Citizenship and Immigration Services, USCIS) niebezpodstawny wniosek o:

to jego pobyt w USA jest legalny aż do momentu wydania przez USCIS decyzji. Gdyby natomiast decyzja ta była odmowna – i została udzielona już po upłynięciu daty wskazanej w I-94 – nielegalny pobyt rozpocznie się ewentualnie w dniu określonym w decyzji, przy czym złożenie odwołania nie ma już na to wpływu. Na dobrowolne opuszczenie Stanów przewidziano zaś zwykle 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zlozylas I-539 in a "timely manner" i nie byl on "frivolous" (to co na gorze okreslaja jako "niebezpodstawne") to pomimo opuszczenia US po uplywie daty na I-94 i przed rozpatrzeniem petycji nie powinnas nazbierac unlawful presence [1]. Co wiecej jezeli powyzsze bylo prawdziwe to nie obejmuje Cie INA 222(g) [2], wiec Twoja wiza dalej powinna byc wazna.

Kruczek polega na tym, ze nie idzie sprawdzic czy uznano Twoja aplikacje za frivolous inaczej niz rozmowe z IO na granicy, albo CO w konsulacie... Chyba, ze cos Ci takiego napisali w uzasadnieniu odmowy.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W odmowie jak dobrze rozumiem to pisze , że odmowa nie będzie miała uszczerbku na wizie i czy zostanę wpuszczona do USA zależy od urzędnika na lotnisku . Zastanawiam się czy jeżeli wizę mam ważna do maja 2024 roku to następnym razem starać się o ponowne przedłużenie B2 czy teraz tylko esta ? 

C8C1205F-BAF9-4AA7-9CE0-24C0943A1FDE.jpeg

D35DA51C-5BF6-42F0-9036-1E9D0C30D74C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...