Jump to content

Odmowa przedłużenia l-539


Recommended Posts

Witam czy ktoś ma doświadczenie z odmowa przedłużenia wizy b2 to jest l-539 . Moja sprawa wyglada tak , że z powodu zamknięcia lotniska podczas covid w USA i anulowania mi lotów złożyłam wniosek o przedłużenie gdyż kończyła mi się ważność pobytu a dokładnie kwietnia 2020 roku . Wniosek dotarł do uscis i oczekiwałam na dalsze działania w tej sprawie , wróciłam do polski w sierpniu 2020 bo uruchomili loty , natomiast uscis wysłał mi datę na październik 2020 żeby zgłosić się na oddanie odcisków i tego nie zrobiłam , wiec z racji tego odrzucili , odmówili mi wniosek w czerwcu 2021 roku gdyż wyleciałam wcześniej z USA . Od tamtego czasu nie poleciałam do USA. Czy jeżeli teraz się zdecyduje na powrót będę miała kłopoty na lotnisku i mogą mnie cofnąć ? Wize mam ważna do 26 maja 2024 roku :( (wiza b2 10 letnia ). Czy lepiej się starać o nowa wizę b2 w ambasadzie ? Pomóżcie ? 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszesz wedlug mnie twoja wiza B2 jest juz niewazna bo teoretycznie przesiedzialas legalny pobyt 2 - 3 miesiace.

Swoja droga to bardzo slabe wytlumaczenie. Lotniska nie byly zamkniete. Mozna bylo w miare normalnie leciec do Polski...

Link to comment
Share on other sites

Gdzie mogę się dowiedzieć czy moja wiza została anulowana ? I z tego co adwokat mi mówił , a może wprowadził mnie w błąd jeżeli złożyłam wniosek to przez cały czas trwania sprawy mogłam siedzieć w USA bo to zgłosiłam . Czy jechanie do ambasady żeby wyjaśnić ta sprawę ma sens ?. 

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam takie informacje

Jeśli zaś przed upływem terminu z formularza I-94 ktoś złożył w amerykańskim Urzędzie Imigracyjnym (US Citizenship and Immigration Services, USCIS) niebezpodstawny wniosek o:

to jego pobyt w USA jest legalny aż do momentu wydania przez USCIS decyzji. Gdyby natomiast decyzja ta była odmowna – i została udzielona już po upłynięciu daty wskazanej w I-94 – nielegalny pobyt rozpocznie się ewentualnie w dniu określonym w decyzji, przy czym złożenie odwołania nie ma już na to wpływu. Na dobrowolne opuszczenie Stanów przewidziano zaś zwykle 30 dni

Link to comment
Share on other sites

Jezeli zlozylas I-539 in a "timely manner" i nie byl on "frivolous" (to co na gorze okreslaja jako "niebezpodstawne") to pomimo opuszczenia US po uplywie daty na I-94 i przed rozpatrzeniem petycji nie powinnas nazbierac unlawful presence [1]. Co wiecej jezeli powyzsze bylo prawdziwe to nie obejmuje Cie INA 222(g) [2], wiec Twoja wiza dalej powinna byc wazna.

Kruczek polega na tym, ze nie idzie sprawdzic czy uznano Twoja aplikacje za frivolous inaczej niz rozmowe z IO na granicy, albo CO w konsulacie... Chyba, ze cos Ci takiego napisali w uzasadnieniu odmowy.

Edited by Xarthisius
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W odmowie jak dobrze rozumiem to pisze , że odmowa nie będzie miała uszczerbku na wizie i czy zostanę wpuszczona do USA zależy od urzędnika na lotnisku . Zastanawiam się czy jeżeli wizę mam ważna do maja 2024 roku to następnym razem starać się o ponowne przedłużenie B2 czy teraz tylko esta ? 

C8C1205F-BAF9-4AA7-9CE0-24C0943A1FDE.jpeg

D35DA51C-5BF6-42F0-9036-1E9D0C30D74C.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...