Skocz do zawartości

Siostra obywatela usa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja siostra ma obywatelstwo Usa. Chciałabym do niej wyjechać na stałe ale mogę zrobić to dopiero za 5 lat, gdy moje dziecko osiągnie pełnoletność. Siostra mówiła mi, że bedziemy się starac o status rezydenta. Ja natomiast, wyczytałam, że na wizę mogę czekać ponad 10 lat. Czy ja dobrze myślę, że bez wizy i tak nie wjadę i nie da się na nią czekać już w USA? Czy jest na to jakiś sposób? 

Będę bardzo wdzięczna za rzetelną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra może już dziś złożyć na Ciebie wniosek o wizę imigracyjną. Mogła to zrobić od razu po ukończeniu 21 lat i uzyskaniu obywatelstwa.

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/family-immigration-pl/

Twoja kategoria to F4.

Obecnie oczekiwanie w tej kategorii to ponad 10 lat. W listopadzie rozpatrywane będą wnioski złożone przed 1 marca 2008, czyli 15 lat temu. Tak wynika z listopadowego visa bulletin: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2024/visa-bulletin-for-november-2023.html

Bez wizy do USA nie wjedziesz. Możesz siostrę odwiedzać turystycznie, ale na imigrację będziesz musiała poczekać w Polsce.

Po wjeździe na wizie imigracyjnej uzyskasz status rezydenta i pewnie to siostra miała na myśli. Nie zmienia to faktu, że na wydanie wizy trzeba swoje odczekać.

Edytowane przez Joanna30
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Nana Lwica said:

Cześć,

Moja siostra ma obywatelstwo Usa. Chciałabym do niej wyjechać na stałe ale mogę zrobić to dopiero za 5 lat, gdy moje dziecko osiągnie pełnoletność. Siostra mówiła mi, że bedziemy się starac o status rezydenta. Ja natomiast, wyczytałam, że na wizę mogę czekać ponad 10 lat. Czy ja dobrze myślę, że bez wizy i tak nie wjadę i nie da się na nią czekać już w USA? Czy jest na to jakiś sposób? 

Będę bardzo wdzięczna za rzetelną odpowiedź.

Tak jak napisala Joanna, na wize dla rodzenstwa obywateli czeka sie teraz grubo ponad 10 lat. Siostra powinna juz teraz wyslac na ciebie petycje. Nie ma na to zadnego "sposobu". Jesli wyjedziesz turystycznie i przesiedzisz nielegalnie, siostra nie bedzie mogla cie sponsorowac. Nielegalny pobyt nie jest wybaczany dla rodzenstwa obywateli USA.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...