Skocz do zawartości

amnestia :)


lukasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum podobnego tematu, ale nic nie znalazlem. Dlatego postanowiłem taki założyć.

-Jak sądzicie czy będzie w najbliższym czasie (pare lat) amnestia?

-Czy w USA porusza się ten temat?

-Co o amnestii sądzą Amerykanie?

itd.

Piszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum podobnego tematu, ale nic nie znalazlem. Dlatego postanowiłem taki założyć.

-Jak sądzicie czy będzie w najbliższym czasie (pare lat) amnestia?

-Czy w USA porusza się ten temat?

-Co o amnestii sądzą Amerykanie?

itd.

Piszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.  8)

Nie ma szans na amnestie, cos tam Bush i jego administracja pobrakuja o jakims tam okresie legalnego zatrudniania nielagalnych przez jakis czas, ale potem pewnie wynocha z USA. Ale duzych nadzieji bym nie widzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały fragment z tego adresu:

http://www.ewiza.com/forum2/tematy13/1154.htm

a brzmi on:

Izba Reprezentantów przyjęła projekt ustawy zaostrzający przepisy imigracyjne, ale sprawę nielegalnych przebywających w USA odłożyła do przyszłego roku. Przegłosowane przez niższą izbę Kongresu stosunkiem głosów 239:182 postanowienia przewidują znaczne zaostrzenie kontroli granic.

Na niektórych odcinkach granicy z Meksykiem w Kalifornii, Arizonie, Nowym Meksyku i Teksasie ma zostać zbudowany mur. Służby graniczne borykające się z problemami z powstrzymaniem fali nielegalnych mają otrzymać wsparcie w postaci nowoczesnych technologii. W ochronę granic zaangażowane mają zostać także wojsko, policja i lokalne organy ścigania.

Większe kary stosować się będzie w stosunku do szmuglerów imigrantów i ludzi wielokrotnie przekraczających nielegalnie granice.

Projekt ustawy przewiduje traktowanie nielegalnego pobytu w USA jako przestępstwa - wbrew postulatom demokratów, aby uznać to tylko za przewinienie. Za przestępstwo podlegające karze deportacji ma zostać uznane m.in. prowadzenie samochodów w stanie nietrzeźwym.

Izba Reprezentantów w stosunku 273:148 zdecydowała się zakończyć program loterii wizowej, uzasadniając to fałszerstwami oraz obawą o wpuszczanie do kraju potencjalnych terrorystów.

Zgodnie z projektem ustawy pracodawcy pod groźbą wyższych kar będą musieli weryfikować status imigracyjny zatrudnianych ludzi. Dotychczas najczęściej przymykano na to oczy.

Przyjęta przez Izbę Reprezentantów ustawa nie odpowiada na pytanie, co zrobi z 11 milionami nielegalnych. Ma to stanąć na wokandzie w przyszłym roku.

Jak oświadczył republikański ustawodawca Jeff Flake, nikt nie opowiada się za usunięciem z kraju 11 milionów nielegalnych. "Po prostu nie będziemy mogli wyegzekowować takiego prawa, co jest tajemnicą poliszynela" - dodał kongresman.

Ustawodawcy odłożyli także na później losy proponowanego przez prezydenta George'a W. Busha programu tzw. guest workers. Przewiduje on możliwość tymczasowego zatrudnienia cudzoziemców. Mogliby się starać o wizy pracownicze na okres 3 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 3. Po tym jednak musieliby powrócić do swoich krajów.

Mający większość w Kongresie republikanie nie zgodzili się poddać pod głosowanie wysuwanej wcześniej kontrowersyjnej propozycji, aby pozbawić prawa do automatycznego obywatelstwa amerykańskiego dzieci imigrantów urodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Aby projekt ustawy imigracyjnej wszedł w życie, musiałby je jeszcze zatwierdzić Senat i podpisać prezydent.

No i to tyle Miłego Czytania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...