Skocz do zawartości

Ślub z obywatelem a przebywanie poza USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, jeśli niewłaściwa kategoria, to proszę o przeniesienie.

Zacznę od nakreślenia naszej sytuacji. Mój chłopak jest obywatelem USA, jednak od stycznia 2024 przebywa w Polsce, przyjechał, żebyśmy byli razem. Niestety rzeczywistość nas zweryfikowała i mówiąc wprost myślimy jednak o przeprowadzce do Stanów. Planujemy się pobrać, tylko teraz tak: jak chodzi o wymagane zarobki, to pracował cały czas w USA do roku 2023 włącznie, natomiast od stycznia do teraz miał tu w PL jedynie prace dorywcze. Czy w takiej sytuacji najrozsądniej byłoby gdybyśmy się jak najszybciej pobrali, on wrócił do Stanów i złożył na mnie petycję, na CR-1 w której mógłby przedstawić zarobki rozliczone jeszcze za rok 2023? Bo jeśli dobrze rozumujemy, to w sytuacji gdybyśmy np. mieszkali w Polsce jeszcze ~pół roku, to on wtedy nie wykazując wystarczających dochodów rozliczając rok 2024 (praca dorywcza tu w PL na umowę zlecenie) musiałby czekać z petycją kolejny rok o ile dobrze rozumujemy jak te procedury działają..? Czy ewentualnie sensowniej byłoby dla niego wrócić do USA i składać na mnie wniosek o K-1? Co lepsze/szybsze w naszej sytuacji?

jestem zielona w tych sprawach, a jak dzwoniłam do konsulatu to bardzo miły pan powiedział, że wszystkie informacje są na stronie ambasady :) i tyle miałam od niego pomocy..

Plis o jakieś rady, sugestie, z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szybszej drogi. Według mnie łatwiejsza jest wiza CR1 malzenska ponieważ wtedy już po przekroczeniu granicy otrzymasz zielona karte i będziesz mogła pracowac. Jeśli przyjedziesz na wizie K1 to będziesz musiała czekać długie miesiące na pozwolenie na prace i jeszcze dłużej na zielona karte.

Pan w ambasadzie nie jest od tego żeby komukolwiek doradzać kiedy i jak brać slub. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku CR-1 też chyba się teraz trochę krócej czeka. Jeśli jesteście zdecydowani na życie razem to chyba lepiej zacząć od zaraz. Przewagą K-1 jest, że możecie zostać bohaterami programu "90 Day Fiance" ;)

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...