Skocz do zawartości

rozliczenie sie z podatku, potrzebuje profesjonalnej porady


karola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Article 18(3) nie dotyczy osób pracujących na programach Work&Travel. :shock: A juz mialem tak wypelnic :?

Takie rozliczenie jest prawidłowe tylko dla osób studiujących w USA (i przy okazji pracujących). Uuuuuu tego to nie wiedzielem :)

Reszta o tym temacie: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...1511&highlight=

Tak wiec co mi pozostaje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do Twoich pytan to postaram sie odpowiedziec w sobote.

Ja juz wyslalem poczata swoje rozliczenie. Niestety duuzo znizek nie znalazlem, ale nic..

Co do pola Your Occupation in the US to wpisz po prostu to wykonywales w usa (jaka prace).

Program do wypelniania zwortu podatku toTurbo Tax 2005 !! POLECAM o wiele latwiej bedzie!!!

Swietny program, ktory wykorzystuja firmy ktore robia za ciebie zwrot podatku !!! Warto go sobie sciagnac !!! [np. via torrent]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo tax jest niezly ale niestety nie nadaje sie do rozliczania obcokrajowcow - nie ma opcji NR.

Zreszta zaden z programow dostepnych na rynku nie ma tej opcji - maja ja tylko programy profesjonalne, uzywane przez firmy do rozliczen.

Agneiszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio otrzymalem maila do firmy ktora zajmuje sie rozliczanie podatkow.

Aby zwiekszyc kwote podatku ktory mozna odzyskac nalezy wpisac:

- 2000 USD w okienko: Job expenses and certain miscellaneous deductions.

[dotyczy to programu WORK AND TRAVEL]

Szkoda ze dopiero teraz mi o tym powiedzieli :x Gdybym wpisal te 2000 dolarow odzyskal bym calosc podatku.. No nic :wink:

Pozdrawiam, mam nadzieje ze ta informacja sie Wam przyda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...