Skocz do zawartości

Zapraszam chętnych na wyjazd W&T'06/ Koszt wyjazdu W&amp


Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie...nieciekawie to wygląda :?

ratuje mnie tylko perspektywa wczesnego wylotu...

co do stanowiska, to będe drążył temat na maksa...to może nie rzucą mnie na jakiś badziew...ale tego nie można być nigdy pewnym :?

jak narazie trzeba cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń...rozmowa z pracodawcą jest koło lutego...wtedy to już będzie wszystko jasne...

a co do ceny wyjazdu...wcale nie mówie że to tanio...to kupa kasy...ale mam do tego zdrowe podejcie...nie podliczam wydatków...to może jakoś będzie...

wiem z doświadczenia, że jak bym podliczył...to pewnie by mnie krew zalała... :D

sprawdzałem oferty innych takich jak www.interexchange.waw.pl ...jest troche taniej...ale to wszystko narazie ładnie wygląda na pamierku... wpisowe 600 PLN program 600 USD...poza tym nic wiecej... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zyziek, stety lub niestety dla Ciebie - moge potwierdzic to co pisalem wczesniej. Slyszalo to rowniez dwoje moich znajomych na tym samym spotkaniu ze Schreinerem. Dodal On jedynie, ze - rzecz jasna - osoby z dobrym angielskim nie trafia do jakichs malo perspektywicznych prac, ale... czy tak bedzie naprawde? To zapewne zalezy od tego jak szybko tu przyjedziesz!

Emakopol nie moze mowic, iz dopiero po przyjezdzie dostaniesz stanowisko pracy, bo nikt by sie do nich nie zapisywal. Co nie zmienia faktu, ze Cie najzwyczajniej w swiecie klamia, liczac, ze nie dotrzesz do wiadomosci, ktore Ci podaje. :?

No i nie licz na to, ze przyznaja sie do tego teraz, nawet jesli bedziesz sie staral ich przycisnac. Raczej wypra sie wszystkiego. :roll:

Zycze powodzenia, nie nastawiam Cie przeciwko temu biuru, bo dzieki niemu jestem w USA, ale wez poprawke na ich slowa, dziel je przez cztery i nie ufaj tak do konca temu, ze bedziesz robil to, o czym marzysz i o co aplikowales. Choc moze tak bedzie i nie mowie, ze nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj...to nie ciekawie to wygląda...z moim przeciętnym angielskim i średnią urodą :D chyba nie mam co liczyć na jakieś intratne stanowisko...

hehe...byleby nie trafić na jakieś sprzątanie czy inną lipe...

teraz to już pozostało siedzieś spokojnie i czekać na rozwój wydarzeń...

swoją drogą podpytam emakopol, jakie mają stanowsko i czy są w stanie ustosunkować do tego co napisałaś :D ...oczywiście narazie tylko hipotetycznie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja też się wybieram najprawdopodobniej z Yesem, (do niedawna bardziej byłęm za Emakopolem ale przesadzają z możliwościami i wszystko kolorują - ale z drugiej strony bogata oferta) a z tego co sie zdołałem dowiedzieć o YES' ie:

- koszt zamyka się w granicach 3300 zł (Opłata za uczestnictwo +II raty+SEVIS+Wiza J1) do tego ok 2500 bilet na wschód i 3000 na zachód i oczywiscie 1800 zł na początek...

- w przypadku independent to niby mają tanio ale to tylko niecałe 500 zł czyli 2800 i bilet trzeba kupić też unich w ESKY. Tutaj najbardziej konkurencyjną firmą jest chyba CCUSA w któym program kosztuje w granicach 2600 zł

- na plus można zaliczyć zniżki --> w przypadku >10 osób każda płaci 400 zł mniej !!!

Co do pracy:

W YES Agnieszka - > koordynator na GLIWICE, potwierdziła to co było pisane odnosnie emakopolu tzn. nei mogą zagwarantować pracy a raczej stanowiska przed wylotem... Job offer dostaniesz na miejscu w systemie "where needed"...

Oferty może nie mają tak bogatej ale na pewno troszkę elastyczniejsi są niz Emakopol i nie płaci się odstępnego od biletu .... bo nei ma możlwiosci kupna innego hehe ,ale nei ma co narzekać ceny biletów podane są w granicach 2400-2800 EAST i 2800 - 3200 WEST czyli nie tak drogo... ( w emakopolu na west nierzadko siadaja bileciki 3600 zł)

Teraz o pracy:

- mają oferty z Hyatt nad jeziorkiem Tahoe (całkiem popularna miejsowość jeśli chodzi o W&T) ceny pokoi zaczynają sie od 240 $ za dobę (SIC!) - to taki ciekawy resort http://laketahoe.hyatt.com/hyatt/hotels/;jsessionid=WT0B2XHELNRRPTQSNWIVAFOOCJWYOUP4

://http://laketahoe.hyatt.com/hyatt/ho...VAFOOCJWYOUP4

, a prackę pewnie można tam jakąś pochytać bo w sezonie to miejscowość oblegana przez turystów (i studentów)

- mają ofertę w kasynie River Palms w Laughlin - też niezłe kasynko

Tak wiec wydaje mi się, że oferta moze nie bogatsza ale bez ściem i też ciekawie, a jeśli było by ponad 10 osób to rewelacyjny rabat...

Może ktos ma już jakieś doświadczenia z YES'em i podzieliłby się ...

Każda wzmianka będzie mile widziana...

ps. zapomniał bym dodać, że Ania pracująca w YES jest w stanie tu na miejscu załatwić motel i zorientować nas mniej wiecej jeśli chodzi o pobyt pobliskie wypożyczalnie samochodów itd. itp...., gdyz była już 4 razy w stanach z CC (nie poleca), 2x YES i bodajże raz ze studentpointa.. O Emakopolu opinii niewiele słyszała...

ps nr 2. dziś spotkałem studentów 5 roku pracującymi dla studnetpointa zachęcali jak nigdy i o Emakopolu same superlatywy, na moje "Emakopol oszukuje" parksnęli że nigdy w życiu ,to ja im o tym forsowaniu stanowisk i sadzaniu stołków w Polsce i o tymze tak naprawdę w stanach dostaje posadę...

... przyznali rację i zwiesili głowy... :) lol

ale co ciekawe STUDENTPOINT w przyszłym roku będzie organizował H2B do NORWEGII !!! nieźle tam można zarobić... i blisko tyle że zimno w cholerę, zreszta przekonacie sie już w przyszłym tygodniu bo u nas też będzie taki ziąb :)

3majcie się ciepło !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to o moim ulubionym biurze na E.

Mam pytanie czy tam zawsze jak sie pyta o Harrahs'a to dostaje sie odpowiedz ze maja Foxwooda lub MoheganSun? Bo w Krk to jest nagminne, no normalnie rece opadaja...

BTW Zyziek ile razy ty juz byles na WAT osobiscie??? bo piszesz czasami jak expert, zadnej krytyki i zdan odrebnych nie jestes w stanie przyjac....a mylisz sie czesto i gesto opierajac sie na tym co ci w emakopolu powiedzieli, a prawda jest taka ze biuro to nie ma zlotej opini...

Zatem wyluzuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do E. to tak jak powiedział Chomik-dzielić im słowa przez 4 i nie ufać, bo ściemniają na każdym kroku (no może prawie każdym :wink: ). Chociaz muszę przyznać, że mi zawsze otwarcie mówią, że na Zachodzie nie przydzielają od razu pozycji i dlatego na pytanie co polecają na Zachodzie odpowiadają Foxa i Mohigana.

Do kosztu programu trzeba doliczyć takie rzeczy, o których nikt nie pisze: opłaty za akt urodzenia i zaświadczenie o niekaralności i ich przysięgłe tłumaczenia na angielski, zdjęcia (mnóstwo-zarówno wizowe jak i zwykłe), ale to chyba w każdym biurze. Niby nic, ale sie zbiera. Poza tym dojazdy na interview jesli ktos jest spoza Warszawy. I ogromna cena biletów. Jeśli lecisz w maju to może się zamkniesz w 3000 zł na Zachód, ale kto wie. Ja w zeszłym roku zapłaciłam 3150 do Waszyngtonu (wylot 21.06, Ci co lecieli przed 20.06 płacili 2950 badz 2850), do NY takie same ceny.

Co do róznic w cenach programów to np w CCUSA program (bez kieszonkowego) jest w stanie się zamknąć w 5500 zł, a E. ok. 7000 (w zeszłym roku na wszystko łącznie ze zdjęciami itp, ale bez kieszonkowego wydałam $2200). Drogo, ale odrobione bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...