Skocz do zawartości

nieważne prawo jazdy


bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, jeżeli maje prawo jazdy wydane w N.Y. utaciło ważność   w 1994 r. to będę musiał zdawać egzamin od nowa, czy są przepisy na wydanie nowego?

Nie bedziesz musial. Musisz zupdejtowac adres, podac SSN jesli nie bylo podane wczesniej lub byl podany nieprawdziwy, zaplacic za nowy plastik i wysla ponowine. Mozliwe, ze bedziesz musial jechac osobiscie, bo online nie da sie. Jesli zimenila ci sie twarsz, to strzela ci nowa fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz musial.

A gdzie, to tak fajnie załatwiają :?:

Prawo jazdy przedłuża się co 4-5 lat (w zależności od stanu).

Jeżeli ktoś nie ma żadnego mandatu w tym okresie czasu, to po pierwszej,trzeciej kadencji może przedłużyć przez pocztę :!:

W innym przypadku musisz stawić się osobiście na sprawdzenie wzroku i krótki egzamin teoretyczny :!:

Jeżeli w którymś stanie jest inaczej , to podajcie do wiadomości.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz musial.

A gdzie, to tak fajnie załatwiają :?:

Prawo jazdy przedłuża się co 4-5 lat (w zależności od stanu).

Jeżeli ktoś nie ma żadnego mandatu w tym okresie czasu, to po pierwszej,trzeciej kadencji może przedłużyć przez pocztę :!:

W innym przypadku musisz stawić się osobiście na sprawdzenie wzroku i krótki egzamin teoretyczny :!:

Jeżeli w którymś stanie jest inaczej , to podajcie do wiadomości.....

Moj ojciec mial tak od 12 lat w NYS. Nigdy nie zdawal zadnego egzaminu. A dodam, ze jest profesjonalnym kierowca kat E + duzo mandatow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jest profesjonalnym kierowca kat E

Pierwszy raz słyszę o takiej kategorii :!:

Może zapytaj ojca, czy nie musiał odpowiedzieć na kilka pytań z przepisów przy przedłużaniu Dr.L. , a potem napisz jeszcze raz :wink:

Ja tez mam kategorie E :D Nigdy nie musial odpowiadac na zadne pytania.

Zobacz na stronie DMV o kategorii E. Dostaje sie ja z kategorii D.

Taxi and Livery, Class E: Issued to drivers age 18 or over. Valid for the same vehicles that a class D driver can drive, plus for-hire vehicles that carry 14 passengers or less.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie DMV o kategorii E. .

Znalazłem :!:

W kilku innych stanach nie ma czegoś takiego.

Przeważnie jest:

O - Operator

C - Chauffer

CDL - Commertial .....

W międzyczasie znalazłem info dotyczace NY State.....

"Prawo Jazdy z expiration date ponad dwa lata przestaje być ważne i nie można go wznowić"

Info ---> http://www.nydmv.state.ny.us/license.htm#licenserenew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie DMV o kategorii E. .

Znalazłem :!:

W kilku innych stanach nie ma czegoś takiego.

Przeważnie jest:

O - Operator

C - Chouffiere

CDL - Commertial .....

W międzyczasie znalazłem info dotyczace NY State.....

"Prawo Jazdy z expiration date ponad dwa lata przestaje być ważne i nie można go wznowić"

Info --->http://www.nydmv.state.ny.us/license.htm#licenserenew

Jeszcze przed pazdziernikiem 2005 nie wygasalo nigdy, ale zmienili przepisy + wprowadzili nowe prawka, wiec pewnie i ten przepis wprowadzili.

Jest jeszcze kategoria A,B,M ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...