Skocz do zawartości

wiza turystyczna czy jednak J-1?????????????/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pisze poniewaz ciezko jest mi podjac decyzje co do tegorocznego wyjazdu do USA.W zeszle wakacje bylam na W&T.W tym roku chcialabym sprobowac ubiegac sie o wize turystyczna.Moja sytuacja zyciowa wyglada niezbyt rewelacyjnie:

- nie pracuje ,jestem na utrzymaniu rodzicow ktorzy zarabiaja bardzo malo (okolo 1600zl razem) :)

- nie mam zadnej blizszej rodziny w USA, jedynie amerykanskich przyjaciol , ktorzy byc moze mogliby mi napisac jakies zaproszenie

- studiuje zaocznie na 4 roku

Czy ktos moze mi pomoc okreslic realnie moje szanse na wize turystyczna :?:

Czy w razie nie dostania turystycznej mialabym problemy starajac sie o J-1 :?: A w ogole to czy imigration sprawdza nas czy rzeczywiscie mieszkamy tam gdzie podalismy ze sie zatrzymamy?

Bede wdzieczna za kazda pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na J-1 samodzielnie nie masz co liczyc, ale na turystyczna mozesz, bo w twoim wypadku (studentka 4 roku) wszystko wskazuje, ze wrocisz i dokonczysz te studia (zostal rok, nie kazdy by olal studia po tylu latach, jak tak niewiele brakuje). Imigration nie sprawdza adresow, mozesz mieszkac gdzie chcesz po przylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli nie dostanie turystycznej ?? czy wtedy bez problemu przyznaja J-1 ??? czy moga robic problemy ??

Nie masz pracy, a oprocz jednego roku studiow nic Cie tutaj nie trzyma. idealna kandydatka zeby zostac w USA... Ja bym nie liczyl na turystyczna za bardzo, pozatym nie mozna na niej pracowac. A J1 jako studenta dostanie bez problemu jadac na jakikolwiek program, zwlaszcza ze juz bylas. :)

Kolejny wniosek o wize najlepiej jest zlozyc na conajmniej pol roku pozniej po ostatnim. W przeciwnym wypadku moze byc lipa! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli nie dostanie turystycznej ?? czy wtedy bez problemu przyznaja J-1 ??? czy moga robic problemy ??

Nie masz pracy, a oprocz jednego roku studiow nic Cie tutaj nie trzyma. idealna kandydatka zeby zostac w USA... Ja bym nie liczyl na turystyczna za bardzo, pozatym nie mozna na niej pracowac. A J1 jako studenta dostanie bez problemu jadac na jakikolwiek program, zwlaszcza ze juz bylas. :)

Kolejny wniosek o wize najlepiej jest zlozyc na conajmniej pol roku pozniej po ostatnim. W przeciwnym wypadku moze byc lipa! :x

Wlasnie dostanie turystyczna jesli m jeszcze rok studiow, bo konsul wie, ze wroci dokonczyc studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostanie turystyczna jesli m jeszcze rok studiow, bo konsul wie, ze wroci dokonczyc studia.

A no wlasnie - to zadna pewnosc powrotu. 4 lata studiow dalo jej tyle wiedzy i doswiadczenia, ze pewnie mogla by pracowac w branzy zwiaanej z jej kierunkiem studiow. To jednak zupelnie zalezy od konsula, a my sobie mozemy tutaj gdybac. Generalnie turystyczna jest dostac bardzo ciezko jesli nie jest sie faktycznie bogatym, 100% pewnosci na powrot albo nie ma sie poprostu szczescia. I tego wlasnie zycze wszystkim starajacym sie o wize do USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turystyczna mozna dostac nie bedac super bogatym, ja ostatnio (koniec grudnia) dostalem, konsul nawet nie obejrzal mojego zaswiadczenia z pracy, ani wyciagu z konta, a w formularzu mialem wpisane ze sam sobie sponsoruje wyjazd a jestem studentem i pracuje tylko dorywczo, wiec sporo zalezy od szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...