Skocz do zawartości

PERM- DOL zatwierdzil aplikacje i co dalej...???


auroborus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czerwcu ubieglego roku rozpoczalem sponsoring na GC przez pracodawce (PERM) - EB3. Pod koniec grudnia 2005 otrzymalem certyfikat z DOL - PD wyznaczona jest na wrzesien 2005. Jestem w kropce, bo nie bardzo orientuje sie co dalej. Posiadam rozne (sprzeczne) informacje z kilku zrodel i nie wiem tak na prawde, jaki jest dalszy tok postepowania. Kiedy wlasciwie mozna zlozyc formy I-140, I-485 i I-765? Sek w tym, iz dla utrzymania statusu zmienilem poprzednia wize (J1) na F1 zapisujac sie do szkoly jez. Mam serdecznie dosc marnowania czasu w tejze placowce i zalezy mi na jak najszybszym otrzymaniu pozwolenia na prace. W nowym "Visa Bulletin" (luty 06) dla "Employment-Based 3rd" podana jest data 22APR01. jeszcze kilka mies. temu kategoria ta byla rozpatrywana na biezaco. skad ta zmiana? kolejna kwestia - jaki zwiazek ma "Primary Date" ze zlozeniem form I-140, I-485 i I-765 do USCIS? Prosilbym o wszelkie mozliwe wskazowki. Z gory serdecznie dziekuje.

Z powazaniem

Wojciech P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz skladac I-140. I-485 bedziesz mogl dopiero jak twoja PD bedzie rozpatrywana. PD wtedy kiedy zlozyles papiery do DOL a nie do INS, wiec twoja jest czerwiec 2005 (jesli pamietam co napisales).

Niech ci pracodawca zmieni na razie status na H1B, bo inaczej bedziesz musial pare ladnych lat czekac na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, jednak z ta wiza pracownicza, to wcale nie jest taka prosta sprawa. przede wszystkim pracodawca musialby mi placic stawke okreslona przez DOL i to do czasu otrzymania GC. to raczej nie wchodzi w gre.

zastanawia mnie tylko, czy jest jakas szansa, ze numery wizowe dla EB3 beda dostepne w najblizszym czasie. w sumie immigration zrobilo cos, co jest sprzeczne zalozeniom PERM. przeciez wprowadzono ten system, aby usprawnic i przyspieszyc caly proces i w momencie gdy DOL robi swoje tak powinni, to immigration wypina sie na wszystko.

skad tez wziela sie data kwiecien 2001 w biuletynie wizowym? nagle bez powodu cofneli sie 5 lat wstecz bez powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOL nie ma nic wpsolnego z INS, wiec to ze DOL cos tam suprawnia nie ma wplywu na to co zrobi INS. datay sie cofnelly bo przez wiele lat INS niewiele robil z aplikacjami EB3 i EB2 i sie ich nazbieralo. Nagle zaczeli redukowac swoje zaleglosci i zatwierdzac EB3 i EB2, a poniewaz jest dostepnych tylko 140 tys wiz emigracyjnych przez pracodawce na rok to nagle wiz zaczello brakowac. Glownie przez hindusow i chincow, bo tych jest w kolejce od groma. W tej chwili dostanie EB3, jesli teraz zaczynasz do ladne kilka (kilkanascie???) lat.

Karina moze dorzucic cos od siebie jak to wyglada od wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...