Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym nadluzyciem to niezla sciema z twojej strony. DMV nie obchodzi to, ze masz jakis dlug w banku, a tym bardziej policji. .........

Dla Ciebie, to może być ściema :wink:

Ja opisałem jedynie co może się zdarzyć, ale nie musi :!:

Byłem kiedyś w sądzie , gdzie była pewna panienka oskarżona o wystawienie czeku bez pokrycia :!:

O ile pamiętam na sumę ~~ $ 100.oo

Sędzia odczytał wszystkie zarzuty......

Rozpoczynając od daty wystawienia tego czeku, a było to co najmniej dwa lata wcześniej.

Później, że dostała upomnienie od banku, że "debet"-nie spłaciła.

Od sklepu, że "Bad Cheque" - nie uregulowała sprawy. itd.

Następnie poinformował panienkę co jej grozi jak nie zapłaci w/w sumy dla banku i sklepu......

Możliwa kara była dość wysoka w stosunku do wysokości "długu".

Panienka oczywiście przyznała się i już bardzo powiększoną sumę miała zapłacić w jakimśtam czasie :!:

I teraz jest pytanie . Co się stanie jeżeli panienka oleje sąd i wciąż nie ureguluje długu :?:

Co interesuje DMV, Policję czy inne instytucje Twoja sprawa :?:

Jeżeli taka procedura (sądowa)się komuś przytrafi i ją oleje, to wtedy już jest we wszystkich komputerach jako osoba ścigana :!:

Oczywiście kolega z Warszawy ma swoje prawa, ale mnie , to LoTTo :wink:

Inny przykład.

Znam człowieka, który zalegał z alimentami (jak długo ? Nie wiem).

Poszedł do DMV przedłużyć Prawo Jazdy.

Zanim dokonał formalności przedłużenia prawka, przyjechali Anieli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nadluzyciem to niezla sciema z twojej strony. DMV nie obchodzi to, ze masz jakis dlug w banku, a tym bardziej policji. .........

Dla Ciebie, to może być ściema :wink:

Ja opisałem jedynie co może się zdarzyć, ale nie musi :!:

Byłem kiedyś w sądzie , gdzie była pewna panienka oskarżona o wystawienie czeku bez pokrycia :!:

O ile pamiętam na sumę ~~ $ 100.oo

Sędzia odczytał wszystkie zarzuty......

Rozpoczynając od daty wystawienia tego czeku, a było to co najmniej dwa lata wcześniej.

Później, że dostała upomnienie od banku, że "debet"-nie spłaciła.

Od sklepu, że "Bad Cheque" - nie uregulowała sprawy. itd.

Następnie poinformował panienkę co jej grozi jak nie zapłaci w/w sumy dla banku i sklepu......

Możliwa kara była dość wysoka w stosunku do wysokości "długu".

Panienka oczywiście przyznała się i już bardzo powiększoną sumę miała zapłacić w jakimśtam czasie :!:

I teraz jest pytanie . Co się stanie jeżeli panienka oleje sąd i wciąż nie ureguluje długu :?:

Co interesuje DMV, Policję czy inne instytucje Twoja sprawa :?:

Jeżeli taka procedura (sądowa)się komuś przytrafi i ją oleje, to wtedy już jest we wszystkich komputerach jako osoba ścigana :!:

Oczywiście kolega z Warszawy ma swoje prawa, ale mnie , to LoTTo :wink:

Inny przykład.

Znam człowieka, który zalegał z alimentami (jak długo ? Nie wiem).

Poszedł do DMV przedłużyć Prawo Jazdy.

Zanim dokonał formalności przedłużenia prawka, przyjechali Anieli :wink:

Z tym DMV i policja to jak masz wyrok, albo sprawe w sadzie, to oczywiscie ich interesuje, bo wtedy zlamales prawo i go capna.

Pracowalem w Chase Bank do pazdziernika 2005 i wiem jaka jest procedura, bo zajmowalem sie otwieraniem/zamykaniem kont i taka procedura jest jaka przedstawilem. A co do tej sprawy co opisales, to juz tutaj moze kobieta uzyla czekow zastrzezonych lub z konta juz zamknietego, a to wtedy jest wymuszenie, bo posluguje sie falsywymi lub nieaktualnymi czekami. To inny wymiar przestepstwa. Sad nie moze cie karac, za to, ze wystawiasz czeki bez pokrycia. Bank daje kare i to wszystko. A to, ze nie mozesz splacic dlugow, to sady nie moga cie do wiezienia wsadzic, bo to banku sprawa. Sad tylko za dlugi w stosunku do panstwa wysyla do pierdla. A bank jak komus dal kredyt, to niech sie sam martwi jak nie zwroci. Sad moze tylko zlecic odebranie majatku (ale tez nie calego).

Mam nie tylko sowja prawde, ale calkowita prawde ;) A, ze ciebie to lotto, to mi wisi jak towarzysz kaczynski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubakj:

to co wg Ciebie najlepiej teraz zrobic?

nie da sie zrobic czegos takiego ze jakbym chcial wplacic $500 na to stare konto, zeby mi je na nowo otworzyli

jesli nie to co robic zeby zlikwidowac dlug

dzieki:)

Zadzwon do banku i przedstaw sprawe, zapytaj o wysokosc dlugu i wyslij czek lub money order na adres banku. Na czeku/mo napisz nr konta, ktorego dlug dotyczy. Napisz list, ze czek dotyczy dlugo do konta nr #..... Najlepiej dokonac platnosci czekiem, bo wiesz kiedy zrealizuja czek. Mozesz potem zadzwonic do banku i potwierdzic otrzymanie czeku/mo przez nich. Bank nie bedzie Ci nigdy robil problemow jak chcesz oddac im dlug, a raczej przyjmie pieniadze z otwartymi rekoma. Oni nie potrzebuja wcale zadnego podpisania papierow, bo nie ma co podpisywac, chyba, ze chcesz otworzyc znowu konto, ale to juz zalezy od procedury otwarcia konta (nie kazdy bank pozwala na otwarcie konta online/telefonicznie lub korespondencyjnie). Jesli bank dal cie do collection, to powiadom bank rowniez, zeby cofneli cie z collection, bo musza po splacie dlugu, a collection jak bedzie dzwonic poprostu powiedz im, ze sprawa rozwiazana z bankiem. Jak bedziesz mial problemy z otwarciem konta w innym banku, to zadzwon szybko do banku i popros o natychmiastowe usuniecie z rejestru - musza to zrobic, obligatoryjne prawo federalne. Jesli nie zrobia tego w ciagu 24h - masz prawo do odszkodowania i sedzia czesto przybija mloteczkiem na takie sprawy, bo wie, ze bank ma kase i ma z czego placic, a w amryce za swoje bledy sie placi.

Jak otworzysz konto ponownie w tym banku (ale otwarcie moze wiazac sie z wizyta w banku, bo moze takie reguly zakladania konta maja), to otrzymasz taki sam nr konto jak poprzednio (chyba, ze poprosisz o nowy numer).

Ze wzgledu, ze miales kiedys zamkniete konto w tym banku z powodu dlugu i dlugo mogles go nie splacac, to nawet pomimo dobrej historii kredytowej, bank moze odmawiac ci kredytow, wiec to nie jest dobry pomysl otwierania konta w banku, w ktorym jest sie spalonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy jest mozliwe, ze nie otworza mi konta w banku, jesli w zeszlym roku mialem konto w jednym z bankow. Mialem tam debet -40$ i po 2 3 miesiacach zamkneli mi konto. Teraz jak do nich dzwonilem to mowili mi, ze jesli chce aby ponownie mi je otworzyli to musze sie u nich zjawic i podpisac papiery.

Myslicie, ze nie bedzie zadnych problemow z otwarciem konta czy ten kretynski narod i do takiego czegos sie czepi?

Bank wymaga podpisu umowy osobiscie. Ma widocznie takie reguly otwierania nowych kont. Sproboj moze otworzyc konto online jesli maja taka opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw ja mialem debet z 2004 r na 120$ w wakacje 2005r bylem w tym samym miejscu poszedlem do banku i chalem splacic debet.

W banku mi powiedzieli ze konto o takim numerze nie istnieje debetu nie ma gdzie splacac bo nie ma konta i juz, zaproponowali mi ze jak chce otworzyc konto u nich to bez problemu. Byl to TCF.

Poszedlem do wells fargo i otworzyli mi bez problemu konto. Otworzylem rowiez konto w Chease bez problemu.

Wiec` to nie jest regula co sie stanie w przypadku debetu.

ricon

A wiesz czemu? Bo bank sobie w rozliczeniu podatkowym wpisal twoj debet jako strate i rozliczyl sie z tego z IRS. A wiec juz nie moze przyjac tego dlugu, bo musialby rozliczyc sie z IRS z tym, a im nie chce sie tego odkrecac, dlatego miales czysty record w tym banku. Nie zawsze banki wpisuja do rejestru bankowego dlugow klientow, bo czesto dyrektorzy bankow nie kaza tego robic, bo licza, ze ten klient tu wroci za jakis czas, pozatym klient zwykle splaca debet, gdy nie moze otworzyc konta nigdzie indziej i potem odkrecanie tego zajmuje duzo czasu i dzwonienia do wielu instytucji, a dyrektor oddzialu chce miec jak najmniej spraw. U mnie dyrektor banku nakazal najpierw wyslanie 3 monitow listownych (w odstepach 1 miesiecznych), zadzwonic pare razy w ciagu tych 3 miesiecy, jak brak odzewu, a kwota <100$ to wrzucalismy to w koszta i nigdzie nie wrzucalismy danych delikwenta, a osoby z dlugiem > 100$ odsylalismy do collecion, a jak collection nie dalo rady sciagnac w ciagu 3 miesiecy, to tez straty. Powyzej > 200$ wpisywalismy do systemu i tutaj 100% bylo splat debetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...