Skocz do zawartości

podatki z USA a polski UrzadSkarbowy


fk4

Rekomendowane odpowiedzi

bylem na work i travel ostatniegolata.placilem normalnie podatki,oczywiscie wiem ze moge je odzyskac przez jakas firme jak np taxback.com.ale chodzi o cos innego ,podobno jest cos takiego zze musze rozliczyc sie z US w Polsce jak podatku w usa zaplacilem za malo musze doplacic go w Polsce.Czy to prawda czy ktos z was po W&T robil cos takiego?????????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja sie rozliczalem dwukrotnie bedac po WaT. Za pierwszym razem bylo ok bo placilem w USA podatek i n do zaplacenia w Polsce wyszdl mi symbliczny okolo 350 zl, gorzej bylo w tym roku bo nie placilem tam w USA, ale to juz moja wina, nie wiem czy w ogole to byl dobry pomysl, byc moze jestem frajerem ;] ale sumienie mam spokojnie. Poki co US w Polsce nie moze raczej tego sprawdzic, przynajmniej na razie, choc ma na to 5 lat i roznie to moze jeszcze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie placiles podatkow w USA to nie masz sie z czego rozliczac, bo pracowales na czarno. I nie powinnienes w ogole ujawnic tego fiskusowi.

To nie tak jak myslisz, wszystko bylo legalnie i z papierami. Byla po prostu tak mozliwosc nieplacenia wowczas (usa), co nie oznacza ze nie trzeba sie rozliczac potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myslisz, wszystko bylo legalnie i z papierami. Byla po prostu tak mozliwosc nieplacenia wowczas (usa), co nie oznacza ze nie trzeba sie rozliczac potem

Hmmm, no nibyt tak, tyle ze z czego sie rozliczysz jak nie placiles. Jak znam polskiego fiskusa, to bedziesz musial jeszcze doplacic za ta "przyjemnosc" pracy w usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze juz gdzies o tym bylo pisane ale niczego konkretnego sie nie dowiedzialam. Dostalam pare dni temu formularz W-2. Prawnie powinnam rozliczyc sie w kraju, w ktorym mieszkam czyli Polsce ale co mam zrobic jezeli za miesiac wyjezdzam do USA na stale :?: Czy w takim razie powinnam rozliczyc sie tam :?: Nie przejmowalabym sie tym az tak bardzo gdyby nie fakt, ze chce wyjsc tam za maz i starac sie o wize imigracyjna, a do tego potrzebne sa rozliczenia podatkowe z ostatniego roku. Slyszalam, ze w Stanach trzeba sie rozliczyc do 15 kwietnia, a jezeli nie zdaze. Czy fakt, ze pracowalam na work&travel daje mi prawo rozliczenia sie w ciagu 3 lat nawet jezeli bede musiala rozliczac sie w Stanach :?: Czy tez przy staraniu sie o 'green card' mam na to tyle czasu ile Amerykanie a nie 3 lata :?: :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie powinnam rozliczyc sie w kraju, w ktorym mieszkam czyli Polsce ale co mam zrobic jezeli za miesiac wyjezdzam do USA na stale

Sproboj to komus zaufanemu zlecic, przypominam ze jesli ktos decyduje sie rozliczac za USA to wg prawa podatkowego trzeba bylo zaplacic zaliczke (jesli ktos byl na WaT ) do 20 dnia nastepnego miesiaca po powrocie (o ile pamietam pit-53 ale nie dam glowy)

Czy w takim razie powinnam rozliczyc sie tam
Jak ktos ostatnio tutaj wspomnial lepiej byloby to zrobic tutaj
Czy fakt, ze pracowalam na work&travel daje mi prawo rozliczenia sie w ciagu 3 lat

Tutaj takze nie dam glowy ale z tymi 3 latami chodzi o mozliwosc odzyskania zaplaconego podatku a nie mozliwosc placenia pozniejszego. Mysle ze jesli chcesz sie ubiegac o gc to lepiej jest zaplacic wszystko w terminie, czemu masz nie zdazyc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...