Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez pracodawce


Polonus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Zalozmy ze dzisiaj rozpoczynam proces sponsorowania przez prace.Chcialbym wiedziec ile czasu musze czekac na pozwolenie na prace a potem na zielona karte.I chcialbym wiedziec od jakiego minimalnego i do jakiego maksymalnego czasu.No i drugie ile to kosztuje.Chcialbym znac mniej wiecej wszystkie koszta z tym zwiazane czyli rowniez badania i wszystkie tego typu rzeczy.Jezeli mozesz Karina to prosilbym Ciebie o odpowiedz na te pytanie.Pytam Ciebie dlatego iz mysle o tym.Ale slyszalem ze jak sie pojdzie do adwokata to on podaje raz ze duzo krotszy czas oczekiwania a dwa duzo mniejsze koszty niz rzeczywiscie potem sa.Robi to po to gdyz zeby powiedzial cala prawde to duzo ludzi by sie nie decydowalo na te sprawy.Mam nadzieje ze Ty Karina jako obiektywan osoba postarasz mi sie dac realne odpowiedzi na te pytania.Dodam ze mieszkam w Chicago w Illinois.Jest to bardzo dla mnie wazne gdyz stoje teraz przed decyzja co robic ze swoim zyciem.Czy ukladac je sobie tu czy wracac do Polski.bardzo bede Ci wdzieczny za odpowiedzi.Jezeli oczywiscie ktos inny rowniez zna odpowiedzi na te pytania to czekam.Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy EB1, EB2 czy EB3? EB1 mozesz miec wszystko zalatwione w rok. EB2 od poczatku do konca teaz tez moze byc w rok jak masz szczescie. Permanet jest dosc szybki, ogloszenia w prasie zabierze ci do 6-ciu miechow ale labor potem mozna dostac i w 3 dni (kumpel ostatnio tak dostal), I-140 teraz tez w pare tygodni i potem adjastment albo ambasada, tez mozna w kilka miesiecy (tygodni??) jesli wizy sa dostepne (EB2 sa), o pozwolenie na prace mozesz sie starac jak zlozysz adjastment, jak robisz consular to musisz czekac na interview w ambasadzie. , EB3 - perm i I-140 jak wyzej a potem kilka lat oczekiwania. Nie ma wiz sdostepnych i terazniejsza data rozpatrywania wnioskow jest kwiecien 2001 jak sie nie myle. Karina moze poprawic mnie jesli zmyslam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...