Skocz do zawartości

czas oczekiwania na zielona karte


moi_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cieplutko.. Przyjechalam do USA na wizie "K" i wyszlam za maz za mojego kochanego chlopaka. Teraz zlozylismy dokumenty na zielona karte dla mnie. Mimo, ze mieszkamy w stanie Massachusetts otrzymalam powiadomienie, ze moja sprawa bedzie rozpatrywana w Californi.. Na stronie internetowej, gdzie moge sprawdzic co slychac odnosnie mojej osoby przeczytalam, ze czas oczekiwania na zielona karte wynosi dziewiec do dziesieciu miesiecy. .

Jestem bardzo ciekawa, czy to tylko standartowa odpowiedz z podanym maksymalnym czasem oczekiwania. Moze jest jakas szansa, ze te zielona karte uzyskam wczesniej, przed uplywem podanego terminu.

Prosze o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ja jestem na K1 tu od czerwca05, wniosek zlozylismy w lipcu, mieszkamy w Nowym jorku

te okolo dziewiec miesiecy to okres przyblizony, mi na poczatku wyznaczyli 6 misiecy, ale w czerwcu otzrymalam zaproszenie na interview dopiero na marzec wiec w sumie bedzie 8 miesiecy plus oczekiwanie na dokument - kolejny miesiac, tak wiec troche im sie przeciagnelo:)

tez mialam nadzieje ze dostane moze wczesniej i pojade na swieta do domu, a w listopadzie dostalam kolejny list, termin na marzez i za malo czasu zeby wyrobic advace parole:)

czas oczekiwania rozni sie w poszczegolnych stanach i od rodzaju sprawy

jesli chcesz sprawdzic jak to jest w rzeczywistosci to zajzyj na strone www.visajourney.com, fajna stronka glownie o wizie narzeczenskeij

http://www.visajourney.com/timeline/aosstats.php

tam mozna znalezc statystyki z ostatnich miesiecy , ile sie czekalo w danym office (tylko nie wiem dokladnie jak znalezc swoj office, chyba wg miejsca zamieszkania), na tej stronie mozna tez znalezc kolejne daty roznych par ktore zostawily tam swoje opinie.

a w miedzyczasie polecam wyrobienie zezwolenia na prace i poszukania czegos do roboty, a jesli planujesz podroz do kraju to wyrobienie advace parole.

pozdrawiam

krysia

www.fiance.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Krysiu za tak szybka odpowiedz.. Widze, ze chcac pojechac do Polski na wakacje trzebaby zalatwiac to zezwolenie na powrot. Boje sie tylko, ze mimo zezwolenia nie wpuszcza mnie tutaj z powrotem.

Diabli tez wiedza na jakie nazwisko zalatwiac zezwolenie.. wyszlam za maz i zmienilam nazwisko, a paszport mam na poprzednie..

no coz.. lepiej chyba siedziec i czekac na kartke..

na razie pozdrawiam..paaa...ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes tu na K1 i niegdy nie bylas nielegalnie to nie powinno byc problemow z powrotem do USA ( to juz tu gdzies karina kometowala)

ale musisz miec advance parole na nowe nazwisko i nowy paszport,

chociaz moze wytarczy advance parole i akt slubu ze starym paszportem -nie wiem

ja przyjelam taktyke czekania na GC i mam juz dosyc tego czekania dosyc, bo teraz zaczelam szukac pracy na stale i jesli dostane to w kwietniu moze bede miala GC ale nie bede miala urlopu:)

papa

krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wczesniej nie bylam w Stanach, ani sie o taki pobyt nie staralam, wiec byc moze powinnam byc spokojna, ze bez problemow mnie wpuszcza do mojego amerykanskiego domu.. Ziarnko niepokoju jednak we mnie siedzi i takiej pewnosci nikt nie da, bo przeciez zdazaja sie problemy na lotnisku, ktore byc moze sa incydentalne, ale sa.. i wiadomo to czy na mnie nie padnie..

Nie wiem jeszcze jaka decyzje podejme, bo kusza odwiedziny w Polsce, ale boje sie tez, ze w przypadku jakiegokolwiek poslizgu w zalatwianiu formalnosci z wymiana dowodu i staraniem sie o advance parole, moge ze wszystkim nie zdazyc do sierpnia, kiedy to moj maz ma urlop.

..Przesylam ci Krysiu buziaczki za cierpliwosc do mnie.........ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Ja w lutym wyjezdzam na K1, planujemy w wakacje wrocic do Polski. W marcu chce zelozyc wszystkie dokumenty rowniez AOP, jak sadzicie jest szansa na to ze do czerwca dostane AOP.

Dodam ze ja nie zmieniam nazwiska, wiec chyba zmiana paszportu nie bedzie konieczna.

Izza

Ps.

Ewa. Pozdrawiam Cie serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izzuniu... jak sie ciesze, ze znowu sie spotykamy. Jak fajnie, ze dostalas wize. Ja nareszcie jestem naprawde szczesliwa przy tym moim chlopaku, ktory od 30 sierpnia jest juz moim mezem..

Co do twojego pytania to czytalam, ze okres oczekiwania na ten dokument to 3 do 4 miesiecy.. nie wiem jednak czy to prawda.. Moze nam tutaj odpowie ktos, kto wie.

Buziaczki Izzuniu... paaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...