Skocz do zawartości

czas oczekiwania na zmiane paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie mi pomoc? Mieszkam w stanie Massachusetts wraz z mezem, ktorego poslubilam juz w Stanach. Oczekuje na przyznanie mi zielonej karty. Moje pytanie dotyczy zmiany paszportu na nowe nazwisko.

Kiedy moge wystapic o wymiane paszportu, teraz czy dopiero jak otrzymam zielona karte?

Gdzie i w jaki sposob zalatwiac formalnosci?

Jak dlugo moze trwac oczekiwanie na otrzymanie paszportu z moim nowym nazwiskiem?

Czy zostanie mi zwrocony dotychczasowy paszport?

..dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

o nowy paszport najlepiej sie postarac od razu bo troche to czsu zajmuje a przydalby sie jakis dokument potwierzajacy twoje nowe nazwisko, chyba ze masz jusz amerykanskie prawo jazdy.

wniosek o nowy pazport skladasz a najblizszym konsulacie - dla ciebie Boston osobiscie lub listownie, wyrobienie samego paszportu trwa do 3 miesiecy

Ale, zeby zlozyc wniosek o paszpor ze wzgledu na zmiane nazwiska po slubie bedziesz potrebowala akt slubu z poski, czyli musisz zarejestrowac twoj slub w USC w Polsce, nazywa sie to umiejscowienie aktu slubu. Szczegolowe informacje znajdzesz na stronie polskiej ambasady.

http://polishconsul.tripod.com/id25.htm

Akt slubu najszybciej umiejscowisz jesli: przeslesz oryginal aktu slubu do polski, ktos w polsce przetlumaczy u tlumacza przysieglego akt slubu z USA i zlozy go w Urzedzie stanu cywilnego w raz z wnioskeim o umiejscowieniew USC, odbierze po kilku tygodniach polski akt slubu i odesle. Ale musisz napisac tej osobie pelnomocnicwo. Mi mama zarobila to w ciagu ponad miesiaca.

Jesli zlozysz wniosek o paszport osobiscie to nie musisz starego paszportu zostawiac a przy odbiorze paszportu tylko go przedziurkuja i oddaja z powrotem.

powodzenia

krysia

www.fiance.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...