Skocz do zawartości

kolejna osoba chce zostac ...


ginger

Rekomendowane odpowiedzi

ahhh :cry: nic nie daje to ze wielu by chcialo wrocic do Polski a nie moze bo wtedy droga do stanow zostanie zamknieta juz... kolejna znajoma chce poleciec i zostac... zaczelo mnie zastanawiac jak rodacy sobie tam w ogole mozna zalegalizowac swoj pobyt jesli jest sie w jakims rejestrze przez ta prace na SSN?? wtedy chyba nawet malzenstwo z milosci juz prawdziwej z obywatelem nic nie da bo zlamalo sie prawo prawda? niby dorosli ludzie a czasem tak brak im wyobrazni zeby umiec przedstawic sobie swoje zycie tam za 2 lata i konsekwencje :) ja tez zamierzam tam zamieszkac ale musze poczekac jeszcze 3 lata i zrobie to bo wole spac spokojnie :wink: tylko tak ciezko komus wybic z glowy te pomysly. moze przedstawcie co wiecie o zyciu takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhh :cry: nic nie daje to ze wielu by chcialo wrocic do Polski a nie moze bo wtedy droga do stanow zostanie zamknieta juz... kolejna znajoma chce poleciec i zostac... zaczelo mnie zastanawiac jak rodacy sobie tam w ogole
czy nie boja sie ze ich zlapia? ja bym sie bala..

Kontrole w miejscach pracy czasem sa' date=' ale raczej rzadko wiec nie ma sie czego obawiac.

Oni zwracaja wieksza uwage na osoby ktore przebywaja nielegalnie i prowadza jakie lewe interesy (handel bronia, narkotyki, przemyt). Jesli chodzi o pojedyncze osoby to jak ktos im zglosi ze taka osoba przebywa w USA bez waznej wizy i pracuje wtedy maja obowiazek sprawdzic i wtedy deportacja.

jak pracuja? bez numeru SS czy na "lewym"? jak potem w ogole

Osoby przebywajace nielegalne pracuja zarowno na lewym SSN jak i bez niego.

Jezeli dojda do tego ze ktos sfalszowal numer SS to moze miec problemy z otrzymaniem GC. Zalezy tez czy go podal tylko pracodawcy i co pracodawca z nim dalej zrobil i czy podal ten numer w zeznaniach podatkowych.

Jezeli zlamal prawo tylko przez nielegalny pobyt, to w wypadku malzenstwa nie bedzie problemu z GC

niby dorosli ludzie a czasem tak brak im wyobrazni zeby umiec przedstawic sobie swoje zycie tam za 2 lata i konsekwencje :) ja tez zamierzam tam zamieszkac ale musze poczekac jeszcze 3 lata i zrobie to bo wole spac spokojnie :wink: tylko tak ciezko komus wybic z glowy te pomysly. moze przedstawcie co wiecie o zyciu takim

Wiesz zalezy w jakiej kto jest sytuacji. Bo przykladowo jak ktos jest bez pracy w Polsce lub bez zadnych perspektyw na znalezienie jej, z trudem moze sie utrzymac przez caly miesiac to wcale mu sie nie dziwie ze chce stad wyjechac i pozostac tam nielegalnie. Rowniez ludzie po studiach, z wyzszym wyksztalceniem wyjezdzaja i zostaja po wygasnieciu wizy, nie ma reguly. Chodz teraz z roku na rok to coraz trudniej nielegalnym tam zyc

ja tez zamierzam tam zamieszkac ale musze poczekac jeszcze 3 lata i zrobie to bo wole spac spokojnie

A Ty w jaki sposob zamierzasz tam wyjechac i pozostac legalnie (na jakiej wizie) jesli mozna wiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym ze zalezy od sytuacji to racja. ja mialam na mysli wlasnie te osoby, ktore sa po studiach maja prace itd. wlasnie im sie dziwie.a oczywiscie mozna wiedziec: niedlugo biore slub i skladamy petycje, ktorej rozpatrzenie trwaloby 5 lat ale zostanie przyspieszone gdy maz wyrobi sobie obywatelstwo wiec calosc liczymy jeszcze 3 lata zanim bedzie po wszystkim :wink: a znam wiele osob ktore zalatwily to inaczej czyli zostaly i tam czekaja legalnie badz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...