Skocz do zawartości

Pierwsza podroz


krystynara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś wróciłem z JKF przez Paryż z Air France. Tzn. przy wykupie biletu poinformowano mnie, że powrót na odcinku JKF-CDG będzie Deltą - w ramach SkyTeam. Nie chce Cię straszyć, ale to jest mój ostani lot Delta właśnie.

A więc:

- gitary na pokład wnieść nie mogłem

- miałem rezerwacje na łożeczko dla dzieck; przy Check-in przypomniałem o tym 'sympatycznej' pani, która skwapliwie to potwierdziła - miejsce było oczywiście nie te, musiałem zamieniać jeszcze przed startem

- jedzenie - 4 na 10

- piwo - 5$ :) !!!! inne alkohole płatne!!!

Dla porównania : Air France tylko na trasie do Paryża serwował pełen wybór alkoholi ...

- samolot 767-300 ER brak ekraników w fotelach

Mam nadzieję ,że należę do mniejszości 'fanów' Delty, chociaż to akurat się potwierdziło z doświadczeń innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczenstwa lini lotniczych, to generalnie katastrofy zdarzaja sie tak rzadko ze nie ma sobie co glowy zawracac. Szanse na zginiecie w podczas lotu w samolocie rejsowym (airliner) to ok 52600000 do 1, jesli codziennie wsiadalo by sie do innego samolotu rejsowego to statystycznie zajelo by to ok 22000 lat aby zginac w katastrfie. Oczywiscie sa linie mniej bezpieczne ale nie dotyczy to lini europejskich, jesli ktos jest przeczulony to generalnie nalezy unikac lini z krajow afrykanskich i poludniowej ameryki, chociaz to tez zalezy od lini lotniczej chodzi poprostu o wiek samolotow i standart przeszkolenia pilotow, jest to czynnik dosc wazny poniewaz blad pilota oraz tz sabotaz to dwie najczestrze przyczyny wypadkow. A no i zdecydowanie nalezy unikac Areoflotu w ciagu ostatnich 50 lat rozbili sie ponad 100 razy (fakt ze znakomita wiekszosc to male samoloty ale standarty obowiazujace w tej lini sa szokujace). Przy locie do stanow dwie rzeczy sa decydujace, cena biletow oczywiscie (BA ma bardzo dobre cenny ostatnio, chociaz LOT tez nienajgorzej za lot do Chiciago z Krakowa ostanio zaplacilem 1900 zl) no i oczywiscie miejsce pomiedzy fotelami szczegolnie jak ktos jest wysoki. Reszta to loteria, obsluga w ramach tej samej lini potrafi roznic sie bardzo znaczaco w zaleznosci od lotu. Chociaz sa linie ktore z zasady uwazaja pasazerow jako zlo konieczne patrz LOT. Nie jestem specjalnie wybredny ale ilosc razy kiedy spodkalem sie z nieuprzejma i niekompetentna obsluga w samolotach LOTu sprawia ze przestalem to traktowac jako wyjatki a raczej jako regule. Ale wracajac do bezpieczenstwa to naprawde nie ma sie o co martwic i zycze milego pobytu w Stanach naprawde fascynujacy kraj.

P.S. Dla wszystkich zainteresowanych katastrofami samolotow, i bezpieczenstwem podczas lotu polecam http://www.planecrashinfo.com jest tam tez baraz linkow do innych stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ze swojej strony Polecam American Airlines, nie jest to może najtańsza linia ale, myśle że przyjemnie jest z nimi podróżować mimo tego że niemam takiego doświadczenia w lotach żeby porównywać je z innymi liniami :) Załoga bardzo miła i jakby nie widać tego że są mili bo "muszą" chociaż chyba raczej nie muszą.. Jedzenie dobre zarówno w biznes jak i economicznej chociaz po spojrzeniu na jedzenie w ekonomicznej szczerze mówiac zastanawialem sie czy aby napewno jest to kurczak ? poza tym jeśli Lecisz b777 gwarantowane PTV w każdej klasie a ponadto jeśli mówić o katastrofach, wypadkach lotniczych etc. to Boeing 777 jak wynika z moich myśle aktualnych informacji, jeszcze nigdy odkad lata nie mial żadnej takiej "akcji" :) no a poza tym myśle ze b777 ma najlepszy design spośród wszystkich wielkich "latadeł" (oczywiście wszystko do czasu ;) ) i w ogole jest cool :D

Jeśli chodzi o "jadło" to polecam : http://www.airlinequality.com

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...