Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest? Moj SSN wyrobilam bedac na wizie J1.. ( przeszlo rok temu) potem wzielam slub i zmienilam nazwisko..wrocilam do polski i teraz jestem znowu w US na wizie turystycznej i staram sie o uzyskanie zezwolenia na staly pobyt - czy mimo zmiany nazwiska zachowuje swoj SSN czy mam uznawac, ze tamten juz nie istnieje i dostane nowy po otrzymaniu pozwolenia na prace?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest? Moj SSN wyrobilam bedac na wizie J1.. ( przeszlo rok temu) potem wzielam slub i zmienilam nazwisko..wrocilam do polski i teraz jestem znowu w US  na wizie turystycznej i staram sie o uzyskanie zezwolenia na staly pobyt - czy mimo zmiany nazwiska zachowuje swoj SSN czy mam uznawac, ze tamten juz nie istnieje i dostane nowy po otrzymaniu pozwolenia na prace?

pozdrawiam

Musisz do SSA isc z aktem urodzenia przetlumaczonym oraz paszportem w celu zmiany nazwiska. Nr jest na zawsze, chyba, ze bedziesz ofiara kradziezy tozsamosci i nie da sie juz powstrzymac wykorzystywania twojego numeru lub jesli bylo sie ofiara katowania w rodzinie lub ofiara jakiegos przestwpstwa. Nr SSN umozliwia zlokalizowanie osoby w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...