Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest z tym zaproszeniem? jest konieczne czy nie?

moja sytuacja wygląda następująco

jestem uczniem 2 klasy lo, mam skończone 18 lat i chcę ubiegać się o wizę turystyczną, nie mam żadnej rodziny tylko znajomych ale nie mam zaproszenia

jako miejsce pobytu mogę podać adres znajomych

jak oceniacie moje szans? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

mam jeszcze jedno pytanie

przy wypełnianiu ds-156 trzeba podać adres osoby u której się zatrzymam

Czy te osoby są jakoś sprawdzane? Moge zatrzymać się u znajomych, ale oni są w stanach nielegalnie. Czy to może być powód nie otrzymania wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, spotkałem sie na tym forum z wieloma opiniami, iż zaproszenia w niczym nie pomagaja a także nie przeszkadzają...

Mam odmienne zdanie. Ubiegałem się o wizę już 2 razy i w obu przypadkach ją dostałem (w tym tyg. na 10 lat). Moja dziewczyna ubiegała się dotychczas raz i też od razu dostała (na 3 lata). Za każdym razem miałem zaproszenie od brata, moja dziewczyna od "kuzyna". Za każdym razem zaproszenie chcieli widzieć i za każdym razem pytali co mój brat robi w Stanach (i to dokładnie).

Według mnie ZAPROSZENIE POMAGA. A co za tym idzie osoby bez zaproszenia mają mniejsze szanse niż te, ktore takowym zaproszeniem dysponują (przypominam, iż osoba zapraszająca zobowiązuje się do utrzymania nas na terytorium USA!!).

Piszecie, iż osoba bez zaproszenia ma takie same szanse jak ta z zaproszeniem. Skąd ta opinia? Zrobiliście badania? Logicznie rzecz biorąc Z ZAPROSZENIEM SZANSE NA DOSTANIE WIZY (turystycznej) SĄ WIĘKSZE.

- nie łam się jednak jak nie masz zaproszenia :) Szczerze życzę powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy...

Pytanie bylo jednak "czy jest konieczne?", a odpowiedz brzmi: nie. Czy jest potrzebne lub czy pomaga - to juz inna sprawa...

Tak, ale napisałeś, że szanse ma takie jak każdy inny (czyli też Ci z zaproszeniem) i tu bym się kłócił (dlatego przedstawiłem swoją agrumentację)... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja argumentacja jest bardzo doba i logiczna. Oczywisie na zdrowy rozum zaproszenie powinno byc zdecydowanym plusem. Jednak wizy nie sa przyznawane zgodnie z logicznymi zasadami, zapewniam cie ze gdyby zrobic eksperyment i kilku konsulom dac do sprawdzenia tego samego czlowieka to ich decyzje bylyby rozne.

I tak naprawde zaproszenie nie ma wiekszego zanczenia przy wizach turystycznych.

Na koniec prosty przyklad z zycia trzech wujkow chce jechac na slub kuzynki, wszyscy maja oczywiscie zaproszenia wynik wize dostaje jeden. Wizy m. in. nie dostaje ten ktory byl chrzesnym panny mlodej, w dodatku z najlepsza sytuacja materialna w polsce i z wielkim trudem mial dostac dwa tygodnie urlopu z firmy. I naprawde do stanow chcial leciec tylko na sam slub, bardziej z obowiazku niz z checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja argumentacja jest bardzo doba i logiczna. Oczywisie na zdrowy rozum zaproszenie powinno byc zdecydowanym plusem. Jednak wizy nie sa przyznawane zgodnie z logicznymi zasadami, zapewniam cie ze gdyby zrobic eksperyment i kilku konsulom dac do sprawdzenia tego samego czlowieka to ich decyzje bylyby rozne.

I tak naprawde zaproszenie nie ma wiekszego zanczenia przy wizach turystycznych.

Na koniec prosty przyklad z zycia trzech wujkow chce jechac na slub kuzynki, wszyscy maja oczywiscie zaproszenia wynik wize dostaje jeden. Wizy m. in. nie dostaje ten ktory byl chrzesnym panny mlodej, w dodatku z najlepsza sytuacja materialna w polsce i z wielkim trudem mial dostac dwa tygodnie urlopu z firmy. I naprawde do stanow chcial leciec tylko na sam slub, bardziej z obowiazku niz z checi.

Jasne, wiem, że reguł nie ma i wiele zalezy od człowieka, który promesę Ci przyznaje... Jednakże - według mnie - zaproszenie na pewno nie przeszkadza w zdobyciu promesy. Jedyne wyjścia to: pomaga lub nic nie daje (w zależności od danego przypadku i osoby przyznającej promesę). Założę sie więc, iż w takim razie zaproszenie jest bardziej na plus i w ogolnym rozrachunku zwiększa szansę (o ile? tego oczywiście nikt nie wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...