Skocz do zawartości

Sprzet elekrtoniczny w usa, kupno sprzedaz handel


maciekrep

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej bylam rok temu w stanach i kupilam sobie bardzo fajna nokie 6255i. myslalam, ze i tym roku pojade ale sie nie udalo. wiec mam teraz bezuzyteczny telefon. tu mi sie nie przyda ,ale komus kto wyjezdza na pewno sie spodoba. tu podaje link na aukcje na ktorej wystawiam moja komorke.

http://allegro.pl/item93617660_nokia_6255i...sa_okazja_.html

mam dwie bo moja kolezanka kupila taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma jakiś dozwolonych limitów wwozu do UE sprzętu elektronicznego? Rozmawiałem ostatnio z gościem z mojego biura (CCUSA) i mówił że jeszcze mu się nie zdarzyło żeby jego albo kogoś kto on zna na lotnisku sprawdzali, mimo że zawsze jakiś sprzęt ze sobą wieźli...

Orientuje się ktoś może jak wysokie są te ewentualne cła? Czy można to znaleść w jakimś konkretnym akcie prawnym?

I jeszcze jedna sprawa, jak to jest ze zwrotem VATu na lotnisku w USA? Są problemy żeby taki zwrot dostać? Jak duży jest to zwrot? Jaka jest procedura - czy trzeba się za to zabierać wcześniej czy wystarczy z fakturą przed wylotem z USA się tam zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stanach placisz SALE TAX np wisconsin 5,5% aki VAT? :))

to co ci w biurze powiedzieli to prawda, czasem sprawdzaja a czasem nie, ale ma sie to nijak do prawa... trzeba placic clo i podatek i basta... komu si euda temu sie uda

co do ilosci sprowadzanego towaru nie ma limitu, nawet jedna sztuka podlega ocleniu i podatkowi, cos takiego jak na wlasny uzytek nie istnieje, jelsi potrzebujesz kupic w USA to musisz zaplacic clo wyrownujace cene z polska , to taka ochrona rodzimych importerow...

jedyna opcja to isc w zaparte ze uzywany kupiony w polsce, nr seryjny itp nie maj atu znaczenia, ktos mogl wczesniej sprowadzic z usa i odsprzedac a ty jestes nowym posiadaczem, w przypakdu kontroli warto miec cokolwiek, papier, nr aukcji itp, celnik na slowo nie uwierzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kolejny naiwny na ceny o wiele niższe;D wejdz sobie na www.pricegrabber.com www.pricewatch.com i zobacz jakie ogromnie różnice cenowe są tylko jechać i zarabiać na handlu,

ciuchy perfumy sprzęt sportowy , te rzeczy można dostać o wiele taniej, tania elektroniak to juz mit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroniaka to zbyt ogolne slowo, teraz nawet zelazka sa elektroniczne, towar z wysokiej polki w polsce dalej jest drogi i nie wazne czy to laptop czy aparat cyfrowy, ja za mojego sprytnego cyfraka zaplacilem 365$ podczas gdy w polsce byl najtanszy za 2100zl, starsze produkty i te tansze maja podobna cene do europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroniaka to zbyt ogolne slowo, teraz nawet zelazka sa elektroniczne, towar z wysokiej polki w polsce dalej jest drogi i nie wazne czy to laptop czy aparat cyfrowy, ja za mojego sprytnego cyfraka zaplacilem 365$ podczas gdy w polsce byl najtanszy za 2100zl, starsze produkty i te tansze maja podobna cene do europejskiej

a nie był reconditioned?? okazja może się napewno trafić, ale ceny są porównywalne od kąd jesteśmy w ue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nowka niesmigana, porownaj ceny lustrzanek cyfrowych w polsce i w usa, lub laptopow z wide screen brightview, nagrywarkami dvd, wbudowanymi wireless, 1gb ddr i radeonami z kartami tv,ja tu w usa kupilem takiego compaqa za 899$, nie wierze ze w polsce taki jest za 2000zl???

albo dell.com/tv jeden z tych modeli laptopow za 549$??? w polsce w takich promocjach to sa jedynie laptopy ACER :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzania na lotnisku to w zeszłym roku na Okenciu mnie, chyba jako jedynego z całego samolotu, wzieli na sprawdzenie bagażu (przepuszczali przez rentgen) miałem laptopa w plecaku, ale wcisnołem ze jest stary i kupiłem go jeszcze w Polsce. Celniczka zobaczyła, że czarny (IMB) i uwiezyła. Na następny raz na wszyskto co jest warte ponad 175 Euro kazała brać rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...